Hokej

Pokud ruští hráči přijedou na jiná víza, bude to podraz na naši zemi, říká Hašek

Pokud ruští hráči přijedou na jiná víza, bude to podraz na naši zemi, říká Hašek
Dominik Hašek | Zdroj: TV Nova

V České republice a v NHL se stále mluví o účasti ruských hráčů na zahajovacích zápasech NHL v Praze mezi San Jose Sharks a Nashville Predators. Velký odpůrce Ruska Dominik Hašek nyní přišel s dalším prohlášením. Pokud ruští hokejisté přijedou na víza vydaná jinými zeměmi Evropské unie, bude to považovat za podraz.

Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci s gólmanskou legendou poslalo oficiální dopis komisaři NHL Garymu Bettmanovi a jeho zástupci Billu Dalymu, ve kterém se píše, že není v zájmu Česka, aby ruští hokejisté vstoupili na české území. "Nechceme zde reklamu na ruskou agresi," napsal 19. září Hašek na twitter.

V pondělí navíc z ministerstva zahraničních věcí zaznělo, že ruským hráčům, kteří nebudou mít platná víza, nová neudělí. Jenže tito hráči si mohou zažádat o víza v jiné zemi Evropské unie. A tím pádem se na české území dostanou. K tomu se opět vyjádřil Dominik Hašek.

"NHL zná stanovisko našeho ministerstva zahraničních věcí. Pokud by sem přijeli ruští hráči na speciální víza vydaná v jiné zemi Evropské unie, považoval bych to od NHL za podraz vůči naší zemi a jejím občanům. Ministerstvo zahraničních věcí, ministerstvo vnitra a cizinecká policie by podle toho musely a měly jednat," napsal ostře Hašek.

Související obsah

​Ke stanovisku České republiky a Dominika Haška se už vyjádřil i generální manažer San Jose Mike Grier. "Jsem přesvědčen, že fungujeme jako jeden tým. To, co se ve světě děje, není chyba hráčů. Neudělali nic špatného. Tudíž si nemyslím, že by měli být za to trestáni. Stojíme za nimi, jsme tu všichni jako jeden tým," řekl na tiskové konferenci. Tím dal jasně najevo, že pokud ruští hokejisté nebudou moct v Praze hrát, nedorazí celý tým.

Zápasy NHL mezi San Jose a Nashvillem jsou na programu 7. a 8. října v pražské O2 areně.

O zákazu startu ruských hráčů v ČR promluvil Dominik Hašek otevřeně pro televizi Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události