Další sporty

Krejčí si v NBA polepší. Oklahoma ho vyměnila do týmu bojujícího o play-off

Jediný český basketbalista působící v NBA mění v zámoří poprvé angažmá. Vít Krejčí byl v noci podle tamních zdrojů vyměněn z Oklahomy do Atlanty, kde se potká například s hvězdným Traem Youngem. Protihodnotou je Maurice Harkless a druhé kolo draftu.

V minulém ročníku debutoval ve slavné NBA, v dresu Oklahomy naskočil do 30 zápasů, ve kterých sbíral první zkušenosti. Nebylo to ale jednoduché, jeho tým totiž prohrával. Krejčí však na hřišti alespoň strávil velkou porci minut. Průměrně dělal nad šest bodů na zápas. 

Nyní byl účastník posledního evropského šampionátu poslán do Atlanty Hawks. Mužstvo z Georgie o něj nejspíše velmi stálo, protože obětovalo Maurice Harklesse a druhé kolo draftu NBA. V této fázi byl například v roce 2020 vybrán právě Krejčí. Informuje o tom renomovaný novinář Shams Charania.

Související obsah

​Dvaadvacetiletý rozehrávač, který již od 14 let působil ve Španělsku, míří do týmu, kde mezi největší hvězdy patří Srb Bogdan Bogdanovič či Američan Trae Young. V posledním ročníku skončila Atlanta osmá a šla do předkola play-off, kde uspěla. V prvním kole ovšem nestačila na Miami. 

Krejčí byl na konci sezony hodně využíván. Proti Phoenixu zaznamenal 11 bodů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události