Postup ze skupiny začíná být utopií. Volejbalistky prohrály i s Argentinou

České volejbalistky | Zdroj: Profimedia

České volejbalistky prohrály klíčový zápas o postup ze skupiny na mistrovství světa v Nizozemsku. Tentokrát nestačily na Argentinu, které podlehly 1:3. Ve zbývajících utkáních se Češky utkají s Čínou a Kolumbií. Ve skupině D jim nyní patří předposlední páté místo, postupují první čtyři týmy.

České reprezentantky vstoupily do utkání proti Argentině velmi dobře. Rychle se dostaly do vedení, které díky esu Michaely Mlejnkové navýšily za stavu 5:2 na tři body. Od stavu 11:8, ale přišla dlouhá série bez bodu. Nedařilo se hlavně Mlejnkové, jejíž útoky nebyly dostatečně přesné, a tak Jihoameričanky otočily skóre na 14:11. K dalšímu zvratu už nedošlo. Češky sice v průběhu sady snížily na rozdíl jediného bodu, ale nakonec prohrály 20:25.

I do druhého setu vstoupily Češky dobře. Kossányiová několika povedenými servisy umožnila zisk tří bodů v řadě a vedení 4:1. Náskok tří bodů ale opět nevydržel příliš dlouho. Od stavu 10:9 přišly čtyři prohrané výměny v řadě, díky čemuž se Argentinky dostaly opět do trháku. Svěřenkyním trenéra Anthanasopoulose se nedařilo především v útoku, kdy ztroskotávaly na blocích soupeřek. Na rozdíl od prvního setu se ale Češkám podařilo dotáhnout na 16:16 a v závěru se utrhly do tříbodového vedení. Hlavně díky výrazně zlepšené obraně nakonec české volejbalistky zvítězily 25:20 a na sety srovnaly na 1:1.

​I do třetice zvládly Češky vstup do setu. Vedly 7:4, ale ani tentokrát nedokázaly vedení udržet. Historie se opakovala a Argentiny se dostaly do vedení už o čtyři body 15:11. Češkám se ale podařilo srovnat a třetí set dovedly do dramatické koncovky. V něm ale od stavu 22:22 vyhrály Argentinky tři výměny v řadě, díky čemuž se dostaly do vedení 2:1 na sety.

Za kratší konec tahaly Češky ve čtvrtém setu. V jeho průběhu se nedostaly ani jednou do vedení o dva body. Naopak od stavu 20:20 prohrály čtyři výměny v řadě, díky čemuž se Jihoameričanky dostaly ke čtyřem mečbolům. První dva sice české reprezentantky odvrátily, ale na třetí už nestačily a prohrály 22:25.