Fotbal

Katar poslal důležitou zprávu. Na MS nemusí být fanoušci očkovaní

Katar poslal důležitou zprávu. Na MS nemusí být fanoušci očkovaní
Mistrovství světa v Kataru | Zdroj: Profimedia

Velká úleva pro určité procento fanoušků, kteří chtějí podpořit svou zemi na blížícím se šampionátu ve fotbale. Agentura AP potvrdila, že se fanoušci na MS dostanou bez absolvování očkování proti nemoci covid-19.

Návštěvníci světového šampionátu musí být schopni prokázat negativní výsledek PCR testu provedeného 48 hodin před příletem, možné je také provedení rychlotestu do 24 hodin. Tyto restrikce jsou součástí pravidel pořadatelské země. 

Všichni návštěvníci starší 18 let si také musí stáhnout vládní aplikaci, která sleduje pohyb osob a jejich zdravotní stav. Jde o aplikaci Ehteraz. Ta ukazuje, že uživatel netrpí nákazou covid-19, která je vyžadována pro vstup do všech veřejných uzavřených vnitřních prostorů. 

Ve veřejné dopravě včetně metra, které mnoho fanoušků využije k cestě na osm stadionů v Dauhá, bude nutné nosit roušky. Organizátoři tak rozhodli přesto, že 97 % katarské populace má být očkováno alespoň první dávkou. 

Související obsah

​Světový šampionát na Středním východu startuje 20. listopadu utkáním domácí reprezentace proti Ekvádoru. Vítěze fanoušci světového fotbalu poznají šest dní před Vánocemi, kdy je na 16:00 naplánované velké finále. 

MS v Kataru stálo již přes 5 bilionů korun:

TN.cz

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky

Speciál ms ve fotbale 2022
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události