Hokej

Zkusí to Toronto se čtyřmi útočníky? Na bekovi by mohl hrát hvězdný forvard

Zkusí to Toronto se čtyřmi útočníky? Na bekovi by mohl hrát hvězdný forvard
Mitch Marner a Auston Matthews po dalším vypadnutí v prvním kole | Zdroj: Profimedia.cz

Trenérský štáb Toronta Maple Leafs v NHL uvažuje o revoluční novince, která by mohla pomoci vyhrávat více zápasů. Útočník Mitch Marner by mohl prý pomáhat v obraně jako čtvrtý útočník v lajně. Kanadská hvězda je této možnosti navíc nakloněná.

"Během celého kempu si vyzkoušel hrát v obraně, všeobecně jsme s ním o tom mluvili už před začátkem kempu," řekl pro média hlavní trenér Maple Leafs Sheldon Keefe. Ten zdůraznil, že využití Marnera v této roli by bylo pouze situační.

"V zápasech se mohou vyskytnout situace, v nichž mu budeme chtít dát příležitost v obraně, ať už se budeme snažit vstřelit gól, nebo hrát zezadu," pokračoval lodivod Toronta. Marner je jedním z nejlepších útočníků ligy, v posledním ročníku nasbíral 97 bodů v 72 zápasech.

Související obsah

Otevřený této možnosti je i samotný hráč. "Jsem otevřený všem příležitostem. Ať už vymyslí cokoli, nebráním se ničemu," pronesl hráč, který se prohání po kluzištích arén NHL. "Takže jakmile mi dal vědět, byl jsem pro. A myslel jsem si, že ten nápad je docela fajn myšlenka," uzavřel Marner.

NHL zná případy hráčů, kteří se z útoku přesunuli do obrany, jde například o Brenta Burnse. V minulém ročníku zase Devils udělali z obránce Geertsena útočníka. Ale že by útočník nastupoval i v obraně, to už se tolik nestává.

Takto v minulém ročníku Marner vyzval ke skórování českého útočníka Kämpfa:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události