Siniaková zvládla první kolo v Monastiru. Paquetová zápas skrečovala

Kateřina Siniaková | Zdroj: Profimedia

Kateřina Siniaková uspěla v 1. kole na turnaji v tuniském Monastiru. Francouzku Chloé Paquetovou porazila v prvním setu 6:4, ve druhém vedla 4:0 a její soupeřka následně duel skrečovala. V Ostravě dnes půjde do hry Petra Kvitová a Tereza Martincová.

Siniaková odstartovala zápas dobře, když své soupeřce vzala hned první podání a vedla 2:0. Jenže 112. hráčka žebříčku také uspěla na servisu a bylo to 2:2. Od stavu 3:3 to byla přehlídka tří ztracených servisů v řadě, nicméně o dva přišla Paquetová. Siniaková už poté set dopodávala a vyhrála 6:4.

Druhý set byl jasně v režii rodačky z Hradce Králové, která se dostala do vedení 4:0 a kráčela k postupu. Ten jí francouzská hráčka ještě urychlila, když se po čtvrtém gemu druhé sady rozhodla zápas skrečovat.

​Siniaková v osmifinále vyzve buď kvalifikantku Anu Konjuhovou, nebo Claire Liuovou. Dvě české tenistky se představí v rámci prvního kola na turnaji v Ostravě. Petra Kvitová vyzve Bernardu Peraovou a Tereza Martincová se utká s Jil Teichmannovou.