Hokej

Hvězda zpátky doma. Josi dal dva góly, pak si vysloužil bouřlivý potlesk

Zpátky do Bernu se vrátil hvězdný Roman Josi, který v posledním ročníku NHL nasbíral neuvěřitelných 96 bodů. Proti týmu, který jej vychoval, naprosto dominoval. Dal dvě branky, přidal asistenci a byl vyhlášen hvězdou duelu. Doma švýcarského beka naprosto neuvěřitelně přijali, jeho jméno znělo celým stadionem a opět se ukázalo, jakou ikonou hvězdný obránce je.

Ještě před zápasem NHL v Praze se hokejisté Nashvillu představili na ledě švýcarského Bernu, kde se naposledy ze zámoří ukázali hráči New Jersey Devils. Hlavní atrakcí byl obránce Roman Josi, který je v rodné zemi považován za obrovskou postavu. 

Před utkáním hlasatel zahlásil jméno "Roman" a celý stadion sborově jako jeden muž reagoval slovy "Josi." Elektrizující atmosféra se linula ikonickou PostFinance-Arenou celý zápas, nakonec svůj mateřský klub sestřelil právě dvaatřicetiletý obránce, který dal dvě branky a přidal jednu asistenci. Nashville vyhrál 4:3.

"Rozhodně jsem měl velkou motivaci," řekl Josi. "Myslím, že naši kluci hráli opravdu tvrdě. Byl to pro nás důležitý zápas, poslední před začátkem sezony," dodal elitní obránce.

Související obsah

Po utkání došlo k vyhlášení nejlepších hráčů a jasně padla volba na Josiho, který si užil bouřlivého potlesku. Následně se svým týmem objel celý stadion a poděkoval místním fanouškům. Ve své rodné zemi si zahrál také útočník Nino Niederreiter. 

​"Bylo to velmi emotivní," uznal Josi po utkání pro web NHL.com. "Jsem vděčný za tuto šanci. Na to do konce života nezapomenu, určitě jeden z vrcholů mé kariéry," dodal nejproduktivnější obránce posledního ročníku NHL. Švýcarský bek měl o 19 bodů více než nejlepší Čech David Pastrňák. 

Související obsah

"Je to jako hollywoodský příběh," řekl jiný rodák z Bernu a dlouholetý hráč NHL Mark Streit. Duel sledovalo kolem dvaceti členů rodiny Romana Josiho, včetně jeho babičky Lydie, které je 93 let a nikdy nemohla odcestovat do zámoří. Svého vnuka tak viděla v dresu týmu NHL poprvé. "Je velmi šťastná," prozradil Romanův otec Peter. 

Další zastávkou pro hokejisty Predators je hlavní město Česka – Praha. Ve čtvrtek mohou fanoušci vidět hvězdy Predators na oficiálním tréninku, v pátek a sobotu se odehrají první dva duely sezony. Soupeřem bude San Jose s Radimem Šimkem a Tomášem Hertlem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události