Tenis

Češky vyhrály přes bolest. Dýchala jsem jako lokomotiva, smála se Kvitová

Češky vyhrály přes bolest. Dýchala jsem jako lokomotiva, smála se Kvitová
Petra Kvitová | Zdroj: Profimedia

V první hrací den tenisového turnaje v Ostravě si zahrály i dvě Češky a obě shodně vyhrály velmi těžké zápasy, v kterých bojovaly nejen se soupeřkami, ale i se svým zdravotním stavem. "Dýchala jsem jako lokomotiva," popisovala po zápase s úsměvem Petra Kvitová.

Češky Petra Kvitová a Tereza Martincová na ostravském turnaji obě ukázaly bojovné srdce. Kvitová se prala s nemocí, Martincová s bolavým kolenem, ale obě zvládly svá utkání, která trvala přes dvě hodiny.

První tři zápasy byly pro české fanoušky rozehřívací, ale poté šla do akce Petra Kvitová, která svedla třísetovou bitvu s Američankou Bernardou Peraovou, jež má letos životní formu. Česká dvojnásobná wimbledonská šampionka přitom ještě minulý týden ležela s chřipkou, kterou stále ještě nedoléčila.

"Ve středu večer jsem se rozhodla, že bych si vzala volnou kartu a ještě minulý týden jsem ležela doma v posteli s bolestí v krku, takže jsem to fyzicky ještě úplně nezvládala," popsala Kvitová na tiskové konferenci po vyhrané třísetové bitvě. "Dýchala jsem jako lokomotiva celý zápas," dodala ke svému zdravotnímu stavu, který ještě není ideální.

Zápas se přitom pro Kvitovou nevyvíjel dobře. Po vyhraném prvním setu a stavu 2:2 v setu druhém ztratila šest her v řadě, takže Peraová v rozhodující sadě vedla 2:0 a byla na koni. "Ani jsem nevěděla, že měla šest gemů v řadě, což si myslím, že je lepší. Naštěstí jsem to zastavila tím, že jsem ji brejkla a pak trošku začala kazit a já jsem do toho zase mohla trochu jít," přiznala, že si ani neuvědomovala, v jakém laufu její soupeřka je.

Související obsah

​Podobně na tom byla i Martincová. Ta vyhrála obě sady proti Jil Teichmannové v tiebreaku a na kurtu strávila dvě hodiny a 23 minut. Když proměnila svůj čtvrtý mečbol, ani nevěděla, že je zápas u konce. Tak moc se soustředila na svou hru. Kromě vlastního tenisu se ovšem nedobrovolně musela soustředit i na bolest kolene, která ji ve druhé zkrácené hře trápila.

Ta pro ni byla, dle jejích slov, extra motivací k výhře, aby nemusela hrát ještě jeden set. "Neříkám, že bych ve třetím setu nemohla. I když někdy vypadám naprosto nemohoucí, tak si sednu, zvednu se a jedu znovu. Celou dobu se trápím s kolenem, ale to není věc, kterou bych vyřešila hned," svěřila se se svým zdravotním problémem, který mohli odhalit všichni diváci podle kulhavé chůze mezi výměnami.

"Do toho jsem se dneska vykašlala na prášky proti bolesti, protože mi přišlo, že mě to uspává a mám horší reakce, takže jsem to úplně vysadila a riskla jsem to. Musím říct, že jsem trpěla. Je to znát, když to v sobě nemám. Přeci jen pod prášky hraju skoro tři čtvrtě roku, ale řekla jsem si, že to teď změním, abych nebyla tak uspaná. Trpěla jsem, ale vyhrála jsem, takže možná to mělo nějaké plusové body," uzavřela Martincová.

Související obsah

​Zatímco Kvitová s Martincovou svedly dlouhé a vyčerpávající bitvy, jejich soupeřky odpočívaly, jelikož měly volný los. Na první jmenovanou čeká v druhém kole nasazená dvojka Paula Badosaová a na rodačku z Prahy nasazená trojka Anett Kontaveitová.

Česku roste další velká tenisová naděje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události