Lvice Kvitová v Ostravě postupuje. Tuhou bitvu zvládla i Martincová

Tenistka Petra Kvitová | Zdroj: profimedia.cz

Petra Kvitová vstoupila od ostravského tenisového turnaje vítězně. Její zápas s Američankou Peraovou se přeléval ze strany na stranu, ale Češka v závěru našla více sil a za podpory domácích fanoušků třísetovou bitvu vyhrála. Přes dvě hodiny hrála také Tereza Martincová proti Jil Teichmannové. Ačkoliv na konci zápasu mezi výměnami viditelně kulhala, připsala si výhru ve dvou tiebreacích.

Kvitová zvládla zápas prvního kola s kvalifikantkou Bernardou Peraovou, ale bylo to pořádné drama. Úvod zápasu patřil jasně tenistce z Fulneku. Na servisu neměla problém a na příjmu svou soupeřku deptala agresivními returny. Především druhá podání soupeřky trestala vítěznými údery. Za stavu 5:0 ale Peraová přidala na razanci a zvládla uhrát tři gemy v řadě. Poté už Kvitová první set dohrála do vítězného konce na podání.

Druhá sada začala dvěma udrženými servisy a poté Peraová vyhrála na podání třetí gem, ve kterém měla Kvitová čtyři brejkboly. Dvojnásobná wimbledonská šampionka poté udržela podání, jenže zbylé čtyři hry patřily americké rodačce z Chorvatska.

Peraová poté lépe vstoupila i do třetí sady a vyhrála první dva gemy, jenže lvice Kvitová využila i mohutné podpory domácích fanoušků a otočila na konečných 6:4. V pozápasovém rozhovoru Češka prozradila, že ještě minulý týden ležela s chřipkou v posteli a i na jejím hlase bylo znát, že nemoc ještě úplně neodezněla. Dvacátá hráčka žebříčku byla po 2 hodiny a 5 minut dlouhé bitvě pochopitelně velmi unavená, ale může se těšit na další zápas před domácími fanoušky. V druhém kole si Kvitová zahraje s nasazenou dvojkou Paulou Badosaovou.

Stejně jako Kvitová i Tereza Martincová odehrála obrovskou bitvu, ačkoliv trvala jen dva sety. Začátek zápasu byl čistě v režii Teichmannové, která vedla 4:0 a 5:1, jenže Češka se parádním způsobem vrátila do hry a první set proti zaskočené Švýcarce vyhrála v tiebreaku 7:1.

Herní pohodu si Martincová přinesla i do druhé sadu, kterou začala brejkem. Výhodu získaného servisu ale za stavu 4:3 ztratila. 78. hráčka žebříčku získala servis Teichmannové ještě v jedenáctém gemu, jenže Švýcarka zvládla Češku rebreaknout a šlo se znovu do zkrácené hry.

V ní bylo na Martincové vidět, že ji poraněné koleno dost bolí a mezi výměnami kulhala, ale vypracovala si vedení 6:2 a měla čtyři pokusy na výhru. Tři mečboly Teichmannová odvrátila, ovšem u čtvrtého už se jí to nepovedlo a vyčerpaná Martincová v tu chvíli ani nevěděla, že je zápas u konce. Českou hráčku čeká v druhém kole Estonka Kontaveitová.

​​Turnaj odstartoval zápasem Ajly Tomljanovičové s Číňankou Shuai Zhang. Ačkoli Australanka do hlavní části musela projít přes kvalifikaci, v zápase potvrdila, že letos má formu skvělou. Od stavu 3:3 získala zbylé tři gemy v setu a stejně pokračovala i v druhé sadě. V té vyhrála dokonce pět her v řadě. Za stavu 5:1 Tomljanovičová nevyužila tři mečboly a ztratila servis, ale o dvě hry později už zápas dopodávala a v druhém kole si zahraje se světovou jedničkou Igou Šwiatekovou.

V druhém utkání na sebe narazily Ruska Alexandrovová a Běloruska Azarenková a svedly tuhou bitvu. V prvním setu Azarenková vedla už 3:0, ale prohrála 4:6. Druhý set ovšem stejným poměrem vyhrála. Zlomový moment přišel v třetí hře třetí sady. Bývalá světová jednička se během ní pohádala s rozhodčím a následně ztratila podání. Česky mluvící Ruska využila soupeřčiny slabší chvíle, vzala jí poté ještě jeden servis a za stavu 5:2 utkání dopodávala. V druhém kole Alexandrovová vyzve vítězku úterního zápasu Raducanuová – Kasatkinová.

​Také třetí zápas mezi Jelenou Rybakinovou a Madison Keysovou nabídl třísetové drama. V první sadě dlouho dominovaly hráčky na servisu, když za prvních deset her měla jediný brejkbol Kazachstánka, která ho nevyužila. Jedenáctou hru na servisu ovšem nezvládla a Keysová brejk dokázala potvrdit.

V druhém setu Rybakinová ztratila hned první hru na servisu, ale poté se zvedla a vyhrála čtyři gemy v řadě. Zbytek sady už zvládla dopodávat. Rozhodl tak třetí set, ve kterém Rybakinová začala získaným brejkem a po ztraceném podání na 2:2 zvládla rebrejknout americkou soupeřku. Vítězka letošního Wimbledonu poté ukončila zápas dalším ziskem podání a v druhém kole vyzve vítězku zápasu Ostapenková – Sasnovičová.