Fotbal

Ukrajina chce spolupořádat MS ve fotbale. Souhlas měl dát i prezident

Ukrajina chce spolupořádat MS ve fotbale. Souhlas měl dát i prezident
Ukrajinská fanynka | Zdroj: Profimedia.cz

Aktuálně se Ukrajina brání ruské invazi a konec války je v nedohlednu. V budoucnu by ale chtěla do své země navrátit kulturní a sportovní akce. Jednou z největších událostí by mělo být fotbalové mistrovství světa v roce 2030. Pořádat by jej Ukrajina mohla společně se Španělskem a Portugalskem.

Agentura Reuters informuje o tom, že by se aktuálně zdevastovaná Ukrajina měla ucházet o pořádání největší fotbalové akce na světě. Zatím zájem pořádat MS oznámilo Portugalsko a Španělsko. 

Vlády obou států z Pyrenejského poloostrova údajně s nabídkou souhlasily, stejně tak měl plán projít pod rukama prezidenta Volodymyra Zelenského. Ukrajina by hostila jednu ze skupin fotbalového šampionátu. 

Související obsah

Nové partnerství by měli oznámit šéfové španělského a portugalského fotbalu na středeční tiskové konferenci v sídle UEFA. Letošní šampionát se koná v Kataru a začíná v listopadu, za čtyři roky se bude hrát v USA, Kanadě a Mexiku.

Ukrajina se představila na světovém šampionátu naposledy v roce 2006, tedy ve stejném roce jako Česká republika. Letos ji vyřadili fotbalisté Walesu v baráži.

Mistrovství světa ve fotbale se v roce 2026 odehraje v 16 městech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události