Plíšková končí v prvním kole. Kanára jí dala bombarďačka z druhé stovky

Zklamaná Karolína Plíšková | Zdroj: Profimedia

Karolína Plíšková si na tenisovém turnaji v Ostravě druhé kolo nezahraje. Překvapivě totiž nestačila na kvalifikantku Alyciu Parksovou, která jí dokonce uštědřila kanára. Úterní program završila Belinda Benčičová třísetovou výhrou nad Eugenií Bouchardovou.

Plíšková měla papírově velmi příznivý los. V úterním čtvrtém zápase totiž dostala až 144. hráčku žebříčku Alyciu Parksovou. Hráčka z druhé stovky ovšem Plíškovou zaskočila především díky svému dělovému servisu. Její podání 207,6 km/h je dokonce tím vůbec nejrychlejším mezi ženami v historii grandslamových turnajů.

A ani v Ostravě Parksová českou soupeřku nešetřila. Její nejrychlejší servisy se blížily hranici 200km/h, a jelikož si skvěle vedla i na returnu, v prvním setu ovládla všech šest gemů, takže Plíšková utrpěla nepopulárního kanára.

V druhém setu se Češka dostala do výhody. Parksové uzmula její druhý gem na podání, jenže poté dvakrát svůj servis ztratila a prohrávala už 3:5. Plíšková ovšem za podpory domácích fanoušků zabrala a dotáhla sadu do tiebreaku. V něm ale dokázala uhrát jednu výměnu na svém podání, takže končí v prvním kole po dvou setech. 21letou Američanku čeká v druhém kole Maria Sakkariová.

​Druhý hrací den začal soubojem dvou kvalifikantek Catherine McNallyové s Annou Blinkovovou. Ruska začala zápas udrženým servisem, ale poté jí Američanka nedala šanci a vyhrála všech šest zbylých her. Podobný průběh měl i druhý set, ve kterém od stavu 2:2 McNallyová znovu vyhrála všechny zbylé gemy. V druhém kole na ni bude čekat vítězka souboje Karolíny Muchová s nasazenou sedmičkou Haddadovou Maiaovou.

Do druhého zápasu nastoupila první z nasazených hráček, turnajová osmička Jelena Ostapenková, ovšem zápas byl plně v režii její soupeřky Sasnovičové. Běloruska dominovala a první set vyhrála 6:2. Komplikace pro ni přišla v druhé sadě při vedení 3:0. Úplně jí odešel servis a dlouhý gem přes několik shod zakončila dvěma dvojchybami, ale na příjmu se jí nadále dařilo skvěle a zápas dotáhla do výhry dvakrát 6:2. Ve druhém kole narazí na letošní wimbledonskou šampionku Rybakinovou.

Ani třetí zápas nenabídl tři sety, ale mezi Darjou Kasatkinovou a Emmou Raducanuovou to bylo podstatně větší drama. Britka hned na úvod ztratila podání, ale dokázala srovnat na 2:2. Za stavu 4:4 ztratila opět servis, ovšem soupeřku rebrejkla a vypadalo to na tiebreak. Jenže nasazená pětka Raducanuové vzala servis ještě potřetí a poté dopodávala set do vítězného konce.

Ve druhém setu si hráčky na podání vedly lépe a rozhodla pátá hra. V té se Raducanuové přestalo dařit trefovat kurt a ztratila jediný servis v sadě. Jenže Ruska nenabídla loňské šampionce US Open ani jeden brejkbol, takže vyhrála 6:4. Ve druhém kole na Kasatkinovou čeká její krajanka Jekatěrina Alexandrovová.

​​Po souboji Plíškové s Parksovou uzavřel celý hrací den duel mezi Belindou Benčičovou a Eugenií Bouchardovou a diváci se konečně dočkali třísetové bitvy. Obě hráčky si nedaly nic zadarmo a byl to tuhý boj o každý míč. V prvním setu si obě hráčky jednou vzaly servis, takže došlo na tiebreak. I ten se přeléval ze strany na stranu a obě hráčky měly setbol, šťastnější nakonec byla Bouchardová.

Švýcarka slovenského původu to Kanaďance vrátila v druhém setu i s úroky, když vyhrála přesvědčivě 6:1. Třetí sada už byla ale zase vyrovnaná. Obě hráčky si držely servisy, jen Bouchardová o ten svůj v páté hře přišla. Za stavu 5:4 mohla 506. hráčka srovnat krok, jenže dva brejkboly nevyužila, takže z výhry se po dvou hodinách a 41 minutách radovala Benčičová.

Ta následně v rozhovoru prozradila, že v Ostravě se jí hraje dobře, jelikož to má z domova blízko a mohli jí přijít podpořit kamarádi. Poté už přiznala, že se těší za svým psem, který na ni čekal na hotelu. Šestá nasazená hráčka si v druhém kole zahraje s vítězkou zápasu Barbory Krejčíkové s Shelby Rogersovou.