Další sporty

Nymburk startuje novou sezonu Ligy mistrů. Na úvod přivítá silné Bilbao

Nymburk startuje novou sezonu Ligy mistrů. Na úvod přivítá silné Bilbao
Eric Lockett a Luboš Kovář | Zdroj: ERA Basketball Nymburk

V úterý pro basketbalový Nymburk startuje Liga mistrů. V úvodním zápase přivítá v hale na Královce španělské Bilbao, tedy zástupce z nejlepší basketbalové ligy Evropy. Zápas můžete sledovat na Nova Sport 2 a Voyo od 18:30.

Nymburk se Ligy mistrů účastní pravidelně už od jejího založení. Doposud čtyřikrát postoupil ze základní skupiny a dvakrát se probojoval až na závěrečný turnaj. Loňský rok nymburskému celku ale vůbec nevyšel, když skončil už v základní skupině, kde obsadil poslední místo, ačkoliv do poslední chvíle bojoval o postup.

Letos má Nymburk ve skupině bosenskou Igokeu, se kterou se utkal i loni, dále turecký Bahcesehir, který vyhrál FIBA Europe Cup, a posledním účastníkem je španělské Bilbao, s nímž se český tým utká jako první. "Máme těžkou skupinu, ale to je vlastně každá, protože všechny týmy v Champions League jsou na vysoké úrovni a je těžké proti nim hrát. Musíme být trpěliví a předvádět vyrovnané výkony. Pokud předvedeme to, na co máme, tak máme dobrou šanci postoupit do dalších kol," věří trenér Roberts Štelmahers.

Související obsah

​"Naše skupina je zatím dost nečitelná, vyrovnaná a nedokážu odhadnout, kdo by měl mít toho černého Petra a vypadnout už ve skupině. Hlavně si přeji, abychom to nebyly my. Ale věřím, že nebudeme, protože tým máme minimálně stejně silný jako loni, kdy jsme měli velkou smůlu na zdravotní problémy a stejně jsme hráli do poslední chvíle o postup. Takže věřím, že to bude letos lepší. Náš cíl je postoupit," říká jasně sportovní ředitel Nymburka Ladislav Sokolovský.

Bilbao je od roku 2004 tradičním účastníkem španělské ACB ligy, ve které v roce 2011 získalo stříbrné medaile. V loňském roce Bilbau unikl těsně postup do play-off a skončilo deváté. V Lize mistrů naposledy hrálo v roce 2020, když nepostoupilo ze skupiny.

Související obsah

​"Konfrontace se španělským basketbalem je to nejvíc. Stačí se podívat na výsledky španělské ligy z minulé sezony, kdy sestoupili čtvrtfinalista Eurocupu Andorra a dvojnásobný vítěz Ligy mistrů Burgos. Je to vyrovnaná soutěž, ve které se může stát všechno. Je to nejrozvinutější basketbalová soutěž v Evropě, spousta hráčů tam hraje velmi chytře. Takže hned na začátek nás čeká velmi vyspělý soupeř, kterému budeme muset čelit nejen dynamikou, rychlostí a tvrdostí, ale i inteligencí. Máme nabitou skupinu a doma prostě musíme vyhrávat. Věřím, že znovu ukážeme, že tento chytrý basketbal nám sedí a že budeme schopni Bilbao doma porazit," uvedl křídelník Lukáš Palyza.

Oba týmy mají za sebou čtyři vzájemné zápasy. V roce 2010 se potkaly ve čtvrtfinále Eurocupu, kde po výsledcích 59:47 a 46:52 postoupilo Bilbao. O tři roky později se střetly v základní skupině. Nejprve vyhrál Nymburk 85:83 a pak doma prohrál 69:83.

Zápas Nymburku s Bilbaem můžete sledovat na Nova Sport 2 a Voyo od 18:30.

Mimo Španělska se Nymburk vydá ještě do Bosny a Turecka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události