Nymburku vstup do Ligy mistrů nevyšel. S Bilbaem padl o 12 bodů

Lukáš Palyza | Zdroj: ERA Basketball Nymburk

Basketbalisté Nymburku do nového ročníku Ligy mistrů vstoupili porážkou s Bilbaem. Španělskému celku sice český mistr dlouho vzdoroval, ale nakonec mu na domácí palubovce podlehl o 12 bodů 54:68.

První koš zaznamenali domácí hráči po 105 sekundách, ale Bilbao ihned odpovědělo. Nepříjemná zpráva pro Nymburk přišla ve čtvrté minutě, kdy přišla o Kamaua Stokese, který špatně došlápl a poranil si pravé koleno. Nicméně domácím se dařilo a po sedmibodové šňůře vedli 16:10.

Jenže Bilbao odpovědělo podobně a nasázelo dokonce osm bodů v řadě a po první čtvrtině tak vedlo. Jenže Středočeši hráli parádně a v jednu chvíli vedli 31:22. Do poločasu ale španělský celek snížil na 30:33.

​Po změně stran Bilabo dokonce srovnalo, ale trojkou vrátil vedení Nymburku Ivanauskas a poté se navýšilo vedení domácích na 41:37. Jenže o pár chvil později přišlo deset bodů hostů v řadě. Poslední desetiminutovku už Bilbao ovládlo a nakonec zvítězilo 68:54.

Další zápas ve skupině F čeká na svěřence Robertse Štelmaherse na hřišti bosenského celku KK Igokea.