Plzeň neměla proti Bayernu šanci. Favorit jí v poklidném tempu nadělil búra

Fotbalisté Viktorie Plzeň si z Mnichova odváží vysokou porážku 0:5. I přesto, že za domácí nemohli kvůli covidu nastoupit hvězdní němečtí reprezentanti Thomas Müller a Joshua Kimmich, udeřili jiní. Dvěma góly se blýskl Leroy Sané. Ve druhém zápase hraném od 18:45 porazil Olympique Marseille vysoko Sporting 4:1. Připsal si tak první body v letošní sezoně Ligy mistrů.

Naděje na překvapivý bodový zisk se Viktorii Plzeň začaly hroutit už v sedmé minutě. Leroy Sané se proháčkoval okolo dvou Viktoriánů a tvrdou ranou z hranice vápna propálil Tvrdoně. O šest minut později už to bylo o dva góly. Domácí podnikli rychlý protiútok, který zakončil Goretzka přihrávkou na Gnabryho, a ten tváří v tvář Tvrdoňovi zvýšil na 2:0.

Bavorský klub se rychlým vedením neuspokojil a dále pokračoval ve strojovém tempu. Důkazem byla individuální akce Maného ze 21. minuty, kdy jej nedokázala ubránit ani pětice hráčů Plzně. Senegalský útočník se kolem nich uvolnil a upravil už na 3:0. Do konce poločasu lovil plzeňský brankář míč ze sítě počtvrté, ale tentokrát gól nebyl uznán, protože Sané byl před zásahem Musiali v těsném ofsajdu.

​Regulérní čtvrtý gól nakonec přišel v 51. minutě. Německý záložník Leroy Sané vstřelil svůj druhý gól v utkání, když si naběhl na přihrávku za obranu od Maného. Plzni nepomohlo ani poločasové střídání, kdy trenér Bílek poslal na hřiště pátého obránce v podobě Václava Jemelky, který nahradil Vlkanovu.

Nepopulárního búra schytali Viktoriáni po necelé hodině hry. Leon Goretzka našel ve vápně střídajícího Choupo-Motinga, jenž i za pomoci levé tyče poslal míč do sítě. Poté už hráči Bayernu viditelně polevili na tempu. I díky tomu už Plzeň další góly nedostala a odváží si porážku 0:5. Na první body ve skupině C stále čeká.

Bayern Mnichov –⁠ FC Viktoria Plzeň 5:0

Branky: 7. Sané (Musiala), 13. Gnabry (Goretzka), 21. Mané, 51. Sané (Mané), 59. Choupo-Moting (Goretzka)

Olympique Marseille –⁠ Sporting Lisabon 4:1

Branky: 13. A. Sánchez, 17. Harít (Clauss), 28. Balerdi (Harít), 84. Mbemba – 1. Trincão (Edwards)

ČK: Adán (SPL)