Zápas blbec. Brankář Sportingu zavinil dva góly, navíc dostal červenou

Fotbalový brankář lisabonského Sportingu Antonio Adán zažil v zápase Champions League proti Marseille noční můru. Nejprve totiž předvedl dvě minely a zavinil tak dvě branky soupeře, po necelé půlhodině hry navíc vyfasoval červenou kartu a musel se pakovat ze hřiště. Na utkání si tak bude pamatovat hlavně jako na "zápas blbec". Obzvlášť když jeho chyby celek z Lisabonu potopily, s Olympiquem padl 1:4.

První chyba přišla ve 13. minutě, kdy Adán otálel s odkopem od branky a nakonec napálil balón jen do napadajícího Alexise Sáncheze, jenž šikovně nastavil nohu a skóroval. Marseille, která od první minuty prohrávala 0:1, tak vyrovnala skóre.

Brzy ale otočila vývoj ve svůj prospěch. Aby toho nebylo málo, předvedl brankář Sportingu brzy nato další hrubku. V 16. minutě zachytil jeho špatný výkop Matteo Guendouzi a Lisabonští z následné akce inkasovali podruhé.

Černý den španělského gólmana završila situace ze 23. minuty, kdy se Adán vydal mimo pokutové území a ve snaze dostat míč od vlastní svatyně zahrál rukou. Rozhodčí nezaváhal a okamžitě ukázal pětatřicetiletému hráči červenou kartu.

Zkušený fotbalista se tak nuceně pakoval ze hřiště a jeho místo zaujal Franco Israel, který na hrací ploše nahradil Marcuse Edwardse. I on ale brzy kapituloval. Hned ve 28. minutě se totiž prosadil marseilleský Balerdi a zvýšil vedení na 3:1.

​Ve druhém poločase Olympique přidal ještě čtvrtou branku a nakonec zvítězil 4:1. Adán se tak nejspíš v kabině spoluhráčům hodně omlouval, porážka jde totiž z velké části na jeho vrub.