Další sporty

Velký skandál při pokeru. Vítězka si měla k výhře pomáhat vibračním zařízením

Velký skandál při pokeru. Vítězka si měla k výhře pomáhat vibračním zařízením
Poker (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia.cz

Šachová kauza okolo velmistra Carlsena a jeho protivníka Niemanna, který údajně podváděl, ještě ani pořádně neutichla a už je tu další skandál. Tentokrát ve světě pokeru. Vítězka turnaje v Los Angeles si prý rovněž pomáhala skrytým vibračním zařízením, jež mělo přispět k triumfu a zisku prize money ve výši 275 tisíc dolarů, tedy skoro sedmi milionů korun.

Už je to tu zase. Na začátku září se řešil skandál mezi nejlepšími světovými šachisty. Velmistr Carlsen totiž odstoupil ze dvou akcí a později obvinil svého protivníka Niemanna z podvodu. Sice tehdy přímo neřekl, čím si soupeř pomohl, objevily se však informace, že mohl mít v konečníku zabudované vibrační zařízení, jež vibrovalo tak, aby protivník věděl, jak má táhnout. Šachistovi ale nikdo nic nedokázal a kauza pomalu začala utichat. 

Teď se s podobným případem potýká také poker. V kasinu Hustler v americkém Los Angeles se uskutečnil prestižní pokerový turnaj, který ovládl úplný nováček – Robbi Jadeová Lewová, jež porazila Garretta Adelsteina a získala tak odměnu ve výši 275 tisíc dolarů, což je skoro sedm milionů korun. 

Související obsah

​Pokerový expert Adelstein byl z výsledku hodně rozladěný a šokovaný. Nejdřív to totiž vůbec nevypadalo, že by žena mohla zvítězit. Vyrojila se tak řada spekulací, které přiživil i fakt, že Jadeová Lewová výhru věnovala soupeři. Ten své domněnky vyjádřil i na twitteru, kde vítězku obvinil z použití skrytého vibračního zařízení, které indikuje, zda má hráč nejlepší karty. 

Jadeové Lewové nic nikdo nedokázal. Ona sama se nechala slyšet, že jí Adelstein vyhrožoval. "Zahnal mě do kouta a vyhrožoval mi. Pokud má tu drzost, aby mi věnoval smrtelný pohled na kameru, představte si, jaké to je mimo kameru. Byla jsem nucena s ním mluvit v temné chodbě. Podrobnosti řeknu brzy," uvedla žena podle NY Post

O pořádné skandály není nouze v žádném sportu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události