Martincové i Krejčíkové se soupeřky zranily. Muchová padla s kvalifikantkou

Karolína Muchová | Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Karolína Muchová si čtvrtfinále turnaje v Ostravě nezahraje. Ve třech setech podlehla americké kvalifikantce McNallyové. Naopak Barbora Krejčíková má čtvrtfinále jisté, jelikož její soupeřka Belinda Benčičová kvůli zranění ani nenastoupila do zápasu. Podobně dopadla také Tereza Martincová. Ta vyhrála s Estonkou Kontaveitovou první set a po jednom gemu druhé sady světová trojka skrečovala.

První set se Muchové vůbec nevydařil. O úvodní čtyři gemy se hrálo půl hodiny a Češka nakonec po dlouhé bitvě přišla o svůj druhý servis. Zbylé tři hry poté hladce McNallyová získala. Naopak druhý set začala Muchová výborně, když se dostala do vedení 3:0. Jedno podání poté sice ztratila, ale soupeřce ho ihned také vzala, takže si vynutila třetí set.

Ten byl ke zklamání domácích fanoušků opět jednoznačně v režii 151. hráčky žebříčku, která se prezentovala pestrou hrou plnou náběhů na síť i kraťasů. McNallyová sice ztratila na podání první gem, ovšem následně jich šest v řadě vyhrála a ve čtvrtfinále vyzve světovou jedničku Igu Šwiatekovou.

Po Muchové mohli čeští fanoušci podpořit také Terezu Martincovou, která se utkala se světovou trojkou Anett Kontaveitovou. Estonce se zpočátku nedařilo a posílala míče za základní čáru, takže Martincová rychle vedla 3:0, ovšem poté se Kontaveitová zlepšila a vyhrála čtyři gemy v řadě. Poté ovšem nedokázala potvrdit brejk a sada došla do zkrácené hry, kterou ovládla jednoznačně 7:3 Češka.

Pauza mezi sety se protáhla, jelikož Estonka si vyžádala ošetření. Po něm šla na podání, které prohrála, a rovnou zamířila k síti, aby si s Martincovou podala ruku. Po skreči turnajové trojky si tak Martincová zahraje čtvrtfinále proti vítězce večerního souboje Jekatěrině Alexandrovové.

​Čtvrteční program začal parádní bitvou mezi čtvrtou nasazenou Marií Sakkariovou s přemožitelkou Karolíny Plíškové Alyciou Parksovou. Na úvod obě hráčky první gem na servisu ztratily, ale poté Parksová opět těžila ze svého dělového servisu a také Řekyně si držela podání. Klíčový moment první sady byla jedenáctá hra, ve které Američanka podruhé ztratila podání a Sakkariová dokázala set dopodávat.

Druhý set byl až do koncovky plně v režii servírujících hráček. Jediný brejk uhrála Parksová opět v jedenácté hře, takže rozhodla třetí sada. V ní se na brejk čekalo až do úplného konce. 144. hráčka žebříčku si za stavu 6:5 vybojovala na příjmu první mečbol a bez váhání ho proměnila vítězným úderem. Ve čtvrtfinále se utká s Barborou Krejčíkovou. Ta se měla v druhém kole střetnout s Belindou Benčičovou, jenže Švýcarka kvůli zranění z turnaje ještě před zápasem odstoupila.

Celý den i druhé kolo večer uzavřel ruský souboj mezi pátou nasazenou Darjou Kasatkinovou a Jekatěrinou Alexandrovovou. 21. hráčka žebříčku sice ztratila svůj první servis, ale více toho Kasatkinové v prvním setu nedovolila a vyhrála 6:1. Druhá sada byla mnohem vyrovnanější a dospěla až do tiebreaku. V něm Alexandrovová dominovala a po výhře 7:1 se může těšit na čtvrtfinále s Terezou Martincovou.