Hokej

Preds vs. Sharks. NHL v Praze je tu. Nova Sport nabídne studio a vzácné hosty

Dlouhé čekání je u konce. Po třech letech se v hlavním městě České republiky ukážou hráči NHL, nově ale fanoušci uvidí dvojnásobnou porci zápasů. Hlavní hvězdou bude Roman Josi, ale také Tomáš Hertl, který je v Praze doma. Nova Sport si pro vás připravila studio se vzácnými hosty.

Poslední zápas v Praze

Hlavní město České republiky přivítalo hráče NHL naposledy v roce 2019, kdy v Praze hráli například Jakub Voráček, David Kämpf a Dominik Kubalík. Tehdy se radovala Philadelphie z výhry 4:3, paradoxem je, že ani jeden z hráčů už ve svém týmu nepůsobí. 

Tehdy to pro Dominika Kubalíka byl první zápas v nejlepší hokejové lize světa, gólově se ale neprosadil. Nyní se fanoušci dočkají hned dvou zápasů, které se hrají v pátek i v sobotu. 

Související obsah

​Příprava obou týmů 

V kempu se protočí hned několik hráčů, takže výsledky nejsou pravým měřítkem výkonnosti. Přesto se Nashvillu daří a v přípravě prohrál pouze první utkání. Následovaly čtyři výhry, včetně té poslední na ledě švýcarského Bernu. 

Téměř totožně na tom jsou hokejisté San Jose, kteří taktéž v přípravě prohráli pouze jednou. V rámci Global Series se v úterý představili na ledě Berlína, kde se trefil i Tomáš Hertl a kalifornský celek se radoval z výhry 3:1.

Oba celky se již proháněly po ledě O2 areny ve čtvrtek, kdy probíhal oficiální trénink pod dozorem diváků. Hlavní atrakcí byl Tomáš Hertl, který si vzal na led i syna Tobiase. 

Související obsah

​Hvězdy a koho sledovat? 

Fanoušci by se měli zaměřit na několik velmi zajímavých jmen. V týmu Predators je absolutní hvězdou Roman Josi, který z pozice obránce nasbíral v minulém ročníku rekordních 96 bodů, což se obránci v jednom ročníku povedlo naposledy ve dvacátém století. 

Diváci jistě ocení i sílu v útoku. Tam září švédský střelec Filip Forsberg, který kdyby v minulém ročníku odehrál všechny zápasy, tak mohl atakovat hranici sta bodů. Podobně elitním forvardem je Kanaďan Matt Duchene

Velký respekt si během své kariéry získal obránce Erik Karlsson ze San Jose, který ale v Kalifornii jen čeká na výkony, které předváděl v dresu Ottawy. V útoku táhne Žraloky česko-švýcarská dvojka Tomáš Hertl a Timo Meier, kteří byli v posledním ročníku na prvních dvou místech týmové produktivity. 

Související obsah

​Kde sledovat?

Oba pražské zápasy se hrají od 20:00 a mimo stanice Nova Sport se bude hokejový svátek vysílat na Nova Action a Voyo. Na zápasech se bude podílet celá hokejová sekce Nova Sport. Komentovat budou Michal Jinoch, Roman Jedlička, Filip Šedivý a Tomáš Borovec. Jako moderátor se objeví Štěpán Sokol a v reportérské funkci najdete Richarda Tesaře či Dominika Mihailesca. 

Všichni zmiňovaní se na některých funkcích protočí, například Roman Jedlička bude také moderátor studia a Filip Šedivý reportér mezi střídačkami. V pátek se ve studiu objeví Patrik Eliáš, v sobotu nejlepší český střelec v pražských zápasech NHL Radim Vrbata. Program startuje v oba dva dny v 19:15.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události