šipky

Price měl proti Cullenovi namále, pak duel otočil a je ve čtvrtfinále

Šipkařský turnaj World Grand Prix zná všechny hráče, kteří postupují do čtvrtfinále. Rozhodly o tom další čtyři osmifinálové zápasy, v nichž dominovali Lukeman, Aspinall či Razma. Z vítězství a postupu se radovala i úřadující světová jednička Gerwyn Price. Ten si vyšlápl na Brita Cullena a oslavil triumf.

Vládce světového šipkařského žebříčku Gerwyn Price měl v duelu s Britem Cullenem namále. I když vyhrál první set 3:1 na legy, další dva ztratil. A to vcelku jednoduše – 0:3 a 1:3. 

Pak už však nedal soupeři žádnou šanci a dvěma vítěznými sety, které vyhrál dvakrát 3:0, opanoval celý zápas. Při otočce měl průměr na tři šipky 107,36 a i díky tomu triumfoval. Ve čtvrtfinále se střetne s Lotyšem Razmou, jenž ve čtyřech setech vyřadil reprezentanta Severního Irska Daryla Gurneyho. 

Raduje se i Angličan Aspinall. Jednatřicetiletý hráč si totiž poradil s Noppertem. Přitom první dva sety prohrál a musel dotahovat. Poté, co padl 2:3 a 2:3, se zvedl a třemi sadami v řadě výsledek zcela otočil. 

Související obsah

​Lukeman zase vyřadil Rosse Smithe a v příštím utkání vyzve právě Aspinalla. Peter Wright už se těší na bitvu s Van den Berghem a van Gerwen změří síly s Dobeym. ​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události