Union vydřel vítězství ve Stuttgartu a stále je v čele Bundesligy

Radost fotbalistů Unionu Berlín | Zdroj: Profimedia

Německou Bundesligu stále vede celek, se kterým se příliš nepočítalo – Union Berlín. Ten v rámci devátého kola vyhrál na hřišti Stuttgartu 1:0 a před druhým Freiburgem má náskok dvou bodů. Ten totiž pouze remizoval s Herthou 2:2.

Mezi Stutgarttem a Unionem jako první zahrozili domácí, když ve 34. minutě nepřesně hlavičkoval Guirassy. Což byl v prvním poločase jediná zajímavá situace. V druhé půli už se fanoušci dočkali gólu.

Necelou čtvrt hodinu před koncem zápasu Giesselmann odcentroval od rohového praporku, ve vápně si nejvýše naskočil Paul Jaeckel a poslal hosty do vedení 1:0, které udrželi až do konce zápasu. Union tak i nadále vévodí celé Bundeslize.

​V dalších dvou nedělních zápasech Hertha remizovala s Freiburgem 2:2. Za domácí strávil celý zápas pouze na střídačce Vladimír Darida. V posledním duelu rozstřílel Mönchengladbach Kolín 5:2.

Nedělní výsledky 9. kola Bundesligy:

Mönchengladbach – Kolín n. R. 5:2 (2:1)
Branky: 27. Friedrich, 45+2. Binsibajní (pen.), 47. Stindl, 76. Binsibajní, 90+1. Thuram – 31. Kainz (pen.), 83. Huseinbasic.

Hertha – Freiburg 2:2 (1:1)
Branky: 34. Lukebakio (pen.), 61. Serdar – 22. Kyereh, 78. Schade.

Stuttgart – Union Berlín 0:1 (0:0)
Branka: 76. Jaeckel.

V sobotu se hrál také souboj mezi Dortmundem a Bayernem, který skončil remízou 2:2: