Tenis

Djokovič v Austrálii? Pro očkované by to byla facka do tváře, říká ministryně

Djokovič v Austrálii? Pro očkované by to byla facka do tváře, říká ministryně
Tenista Novak Djokovič | Zdroj: profimedia.cz

Šance, že by si srbský tenista Novak Djokovič zahrál na Australian Open v příštím roce, je nadále velmi mizivá. 35letý hráč, který se odmítá očkovat proti covidu-19, má stále zrušené vízum do Austrálie. K jeho kauze se vyjádřila i australská poslankyně a bývalá ministryně vnitra Karen Andrewsová.

Tenista Novak Djokovič dokázal v neděli získat svůj jubilejní 90. titul v kariéře. Pokud však jde o Australian Open v příštím roce, šance, že by se australského grandslamu zúčastnil, je velmi malá. 

Neočkovaný srbský tenista má totiž po deportaci ze země v lednu letošního roku nadále zrušená víza. Podle poslankyně Karen Andrewsové by upuštění od tohoto zákazu bylo fackou do tváře pro Australany, kteří se nechali očkovat. 

Související obsah

"Proč by měl být Novaku Djokovičovi povolen vstup do země kvůli tomu, že je vysoce postaveným tenistou s mnoha miliony dolarů," řekla Andrewsová pro rozhlasovou stanici ABC s tím, že v podobné situaci jako Djokovič byli i další lidé, kterým byla kvůli chybějícímu očkování proti covidu zamítnuta víza. 

"Nemělo by být jedno pravidlo jen pro něj a jiná pravidla pro všechny ostatní," dodala australská opoziční poslankyně. 

Související obsah

​Novak Djokovič se chtěl v lednu letošního roku Australian Open zúčastnit. Na letišti v Austrálii byl ale zadržen a následně po rozhodnutí soudu deportován ze země. Bývalá světová jednička má nyní zákaz vstupu do země do roku 2025, vláda jí však může tříletý zákaz víz zrušit. V červenci se navíc v Austrálii zrušilo pravidlo, které u nových cestujících vyžadovalo nutnost prokázat se očkovacím certifikátem. To pro srbského tenistu znamenalo další pozitivní zprávu s ohledem na jeho start v prvním grandslamu nadcházející sezony.

Podle bývalé ministryně vnitra Karen Andrewsové by však ani toto rozhodnutí nemělo znamenat zvrat v případu Novaka Djokoviče, který na Australian Open triumfoval devětkrát. Djokovič nemohl kvůli očkování startovat ani na letošním US Open. 

Novak Djokovič vyhrál v letošním roce Wimbledon, po triumfu pak slavil v rodném Srbsku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události