Další sporty

Atmosféra při Prague Playoffs by se dala přirovnat k olympiádě, říká Kellnerová

Atmosféra při Prague Playoffs by se dala přirovnat k olympiádě, říká Kellnerová
Anna Kellnerová | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Veleúspěšnou sezonu prožívají Prague Lions, kteří letos v sérii Global Champions vyhráli hned tři závody. Nyní tým, ve kterém zastává funkci jezdkyně i manažerky Anna Kellnerová, usiluje i o úspěch v dalším závodě v Rijádu. Úspěch by týmu zároveň přinesl co nejlepší pozici do listopadového Prague Playoffs v O2 areně.

"Musím říct, že kluci mají letos skvělou formu. Bylo to letos už potřetí, co vyhráli, a pokaždé v kombinaci Niels a Pieter. Takže máme velkou radost, a pokud by se to povedlo i v Rijádu, byla by to super tečka nebo příprava, abychom se zasnažili ještě více při Prague Playoffs," říká spokojená Anna Kellnerová, která má na starost kromě ježdění také manažerské funkce. 

A právě Kellnerové se pro letošní sezonu povedlo přivést Pietera Devose, jenž má na úspěchu velký podíl. "Hlavní změna byla ta, že přišel Pieter, který je kamarádem Nielse (Bruynseels pozn. red.), a hlavně je to skvělý jezdec. Má také plno zkušeností a plnou stáj špičkových koní, které může točit, a být tedy při závodech více variabilní," chválí česká jezdkyně belgického kolegu, který má stále šanci uspět i v individuálních závodech v rámci Global Champions. 

Prague Lions se plně připravují na poslední zastávku v Rijádu, kde budou usilovat o další výhru, a hlavně o vylepšení pozice pro listopadové Prague Playoffs v O2 areně. Pokud by se jim povedlo umístit se v nejlepší čtyřce, nemuseli by zatěžovat koně už při čtvrtečních týmových závodech. 

Související obsah

​25letá parkurová závodnice se na atmosféru v Praze už moc těší. "Tak pro nás je vždycky největším lákadlem ten samotný sport. To, co se děje v O2 areně, by se dalo přirovnat k olympiádě. Z tohoto hlediska je to nejvíc," říká Kellnerová, která ale zároveň zmiňuje, že i diváci si přijdou na své. 

"Je tam také skvělý doprovodný program, který podle ostatních jezdců nikde jinde nebývá," dodává Kellnerová.

Související obsah

​"Anička je na sebe až moc přísná. Občas si vyčítá věci, za které nemůže. Zároveň je dříč, který se snaží dělat všechno na 100 %. A má strašně ráda koně, pro které se snaží dělat všechno," chválí Annu Kellnerovou ošetřovatelka Káťa. 

A jak česká jezdkyně nejradši tráví volný čas? "Když mám čas, tak si jdu ráda zaběhat. Většinou to není vzhledem k nabitému programu možné, ale teď o víkendu jsem byla, což je pro mě taková psychická odměna," uzavírá 25letá Kellnerová. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události