Fotbal

Penalty v české lize? Je v tom velký guláš, říká Vízek. V derby více věří Slavii

Hosty pravidelného pořadu Třetí Poločas, který můžete sledovat každé druhé pondělí na TN Live, byli Ladislav Bílek a parkuristka Tereza Svobodová. S fotbalovým internacionálem jsme rozebírali novinky v nejvyšší české soutěži. Svobodová se podělila o své pocity z mistrovství republiky, které nedávno vyhrála. Vyprávěla také o prestižním Prague Playoffs, jehože se bude účastnit.

Prvním hostem Třetího poločasu byl fotbalový internacionál Ladislav Vízek, který se mimo jiné vyjádřil ke složitějšímu období Slavie. "Slavia prochází malinko útlumem, ale myslím si, že když porazí Boleslav po 80 minutách v deseti, tak to o něčem svědčí. Byla lepší i doma s Kluží, venku to byla kočka pes a byla samozřejmě také lepší. Nedali gól, neporadili si s tím zaparkovaným autobusem, ale stále je velice silná a myslí na titul," nepochybuje Vízek. 

Pražský tým šel v neděli do desíti po vyloučení Oscara Dorleyho, načež následoval i pokutový kop pro Mladou Boleslav. "Myslím si, že je to strašně přísné. Přesně neznám literu zákona. Někdy se kope penalta bez červené, jindy s červenou. Teď je v tom takový guláš. Postrádá to trochu fotbalového citu. Nakonec to Slavii vůbec nevadilo," připomněl Vízek fakt, že se Slavii podařilo nakonec vyhrát i v početní nevýhodě. 

Související obsah

​Klíčový zápas ale Slavii čeká tuto neděli. "Velký barometr bude příští utkání mezi Spartou a Slavií. To si myslím, že u obou pražských S uvidíme, jak na tom doopravdy jsou. Sparta se trochu zvedá, ale fotbal Slavie ji vůbec vonět nebude. Tohle bude po dlouhé době vypjaté derby, ale Slavia bohužel trpí stále velkou marodkou," říká Vízek. "Nesmíme zapomínat ani na Plzeň, která je konsolidovaná. Koupila šikulu Vlkanovu. Myslím, že to tam dělají dobře. Jsou taky nebezpeční. Být Slavií, tak bych se Plzně bál víc než Sparty," doplnil. 

Co dalšího Ladislav Vízek řekl, zjistíte v rozhoru, který najdete pod titulkem tohoto článku. Rozpovídal se například o Spartě a jejím trenérovi Brianu Priskem. 

Druhým hostem pondělního Třetího poločasu byla mladá parkuristka Tereza Svobodová, která se letos stala mistryní České republiky ve věkové kategorii do 25 let. Pro tento rok dostala také divokou kartu na prestižní Prague Playoffs. "Prague Playoffs je pro mě každý rok neskutečný zážitek. Pokaždé, když vidím upoutávky, se nemůžu dočkat, až zde budu zase závodit," říká Svobodová nadšeně. 

Související obsah

​Jak se vůbec mladá jezdkyně k parkuru dostala? "Tancování byl můj největší koníček od malička. K tomu mě dovedla hlavně mamka. Lehce jsem plavala, to je taky pravda. Od malička jsem milovala koně. Rodiče si koupili chalupu, mamka už nevěděla, jak nás o prázdninách zabavit a v okolí byl jeden malý statek, kde se jezdilo na koni. Od té doby se to tak nějak veze," popisuje Svobodová.

S klisnou Britanií se Svobodové podařilo letos mistrovství republiky v kategorii do 25 let. "Byla jsem nesmírně šťastná, protože od roku 2014 se mi to nepovedlo. Pokaždé se ve finále něco nepovedlo a byla třikrát za sebou druhá. Už jsem to chtěla prolomit a doufala jsem, že letos to vyjde." Na celý rozhovor s talentovanou parkuristkou se můžete podívat zde. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události