Další sporty

V O2 areně věřím v dobré umístění, říká před Prague Playoffs Opatrný

V O2 areně věřím v dobré umístění, říká před Prague Playoffs Opatrný
Aleš Opatrný | Zdroj: CET/Kateřina Návojová

Už v loňském roce vyhrál nejlepší český parkurista Aleš Opatrný při galashow světového parkuru Prague Playoffs hned první soutěž nejvyšší kategorie CSI5*. A doufá, že se mu letos s koněm Forewerem podaří podobný úspěch zopakovat.

Opatrný je dlouhodobě nejlepším českým parkurovým jezdcem. Se svým jedenáctiletým valachem Forewerem dosahuje pravidelně předních umístění na domácích i zahraničních soutěžích. V roce 2021 se se svým koněm zúčastnil olympijských her v Tokiu a letos také mistrovství světa v Herningu.

V této sezoně byl u zisku stříbra v Poháru národů při červnovém CSIO3*-W CET Prague v Chuchle Areně a poté vyhrál Grand Prix v Olomouci, která je zařazena do série Světového poháru Mezinárodní jezdecké federace. Momentálně je na 287. místě světového žebříčku Longines FEI Jumping Rankings.

Nyní opět na Opatrného čeká pětihvězdičkový závod v pražské O2 areně. "Vzpomínky mám skvělé, protože jsem vyhrál hned první soutěž. Druhý den jsem byl pátý a v sobotu jsem po smolné chybě v rozeskakování skončil desátý," zavzpomínal Opatrný na loňskou účast.

Související obsah

​"Zopakovat něco takového je vždycky složitější, ale Forewer skáče skvěle. Nevím, jestli se povede opět nějaké vítězství, ale věřím v hodně dobré přední umístění. Letošní sezona pro mě a pro Forewera byla opět skvělá. Forewer vyhrál dvě Velké ceny a v několika dalších se umístil vepředu. Mistrovství světa také proběhlo skvěle. Cítil jsem na něm, že od olympijských her nasbíral opět nějaké zkušenosti navíc. Při mistrovství světa první i druhé kolo skákal výborně a třetí kolo až po desítku skákal také super," chválil svého koně Opatrný.

Ne vše ale letos vyšlo podle představ. "Před světovým šampionátem jsme měli menší výpadek kvůli zranění a pak Forewerovi došly trochu síly v tom třetím kole. Ale posun tam byl. Měli jsme jet také s českým týmem první divizi Poháru národů, ale z kraje roku jsme to museli zrušit, protože nebyl dostatek jezdců a koní, abychom mohli všechna kola objet. Takže nějaké neplánované změny byly. Ale to už je za námi a teď už vše soustředíme směrem k Praze, což jsou podle mě největší letošní parkurové závody hned po mistrovství světa," dodal nejlepší český parkurový závodník.

Související obsah

​Ten už se teď plně soustředí na závody v pražské O2 areně, které se uskuteční od 17. do 20. listopadu. "Nemyslím, že by byla potřeba nějaká speciální příprava. Každý jezdec zná svého koně. Také dopředu ví, jaký tam bude stavitel. Každý course designer má nějakou specialitu. Ital Uliano Vezzany, který by měl být opět v Praze, vždy vymyslí nějakou kulišárnu. Ale jelikož staví opravdu na hodně závodech, tak již ty jeho kulišárny trochu známe. Uvidíme, zda nás letos překvapí něčím novým," zapřemýšlel Opatrný.

"Forewer má teď od posledních závodů šest až sedm týdnů volno a poté s ním zajedu na dva víkendy do Šamorína. Podobně jsem to měl i minulý rok a všechno to klaplo. Když udržíme tento plán, tak věřím, že to vyjde alespoň tak jako v minulém roce," dodal Aleš Opatrný. "Snad dorazí diváci přinejmenším ve stejném množství jako před rokem a udělají znovu výbornou atmosféru, na jakou jsme zvyklí. Na to se těším nejvíc," přeje si nejlepší český parkurový jezdec.

Český tým Prague Lions, který se také v O2 areně představí, skončil na závodech v Londýně na sedmém místě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události