Další sporty

Je to naše nejlepší sezona v historii. V Praze chci na podium, těší se Kellnerová

Přípravy na finálový podnik Global Champions, který hostí pražská O2 arena, jsou v plném proudu. Podle Jana Andrlíka, předsedy organizačního výboru, již bylo prodáno dvanáct tisíc lístků, a tím to zdaleka nekončí. Diváci se můžou těšit i na bohatý doprovodný program. Chybět pochopitelně nebude ani Anna Kellnerová se svými Prague Lions. Česká parkuristka pomýšlí i na stupně vítězů.

Prague Playoffs se nezadržitelně blíží. Pro diváky bude připraven i atraktivní doprovodný program. "V tomto roce opět budeme mít nějaké novinky. Kromě světového parkuru a světových jezdců přivítáme opět skvělou doprovodnou show. Letos budeme mít poprvé v Praze Létajícího Francouze Lorenza, což je skutečně krásná show, která přinese skvělé zážitky a vjemy," říká předseda organizačního výboru Jan Andrlík.  

Hlavní zábavou ale pochopitelně bude parkur. "Letos budeme mít zhruba 280 koní. Necelá polovina z nich je z Global Champions a zbytek jsou české koně ve dvouhvězdové soutěži," popisuje Andrlík účast na Prague Playoffs, které se za měsíc uskuteční v pražské O2 areně. Přípravy jsou již v plném proudu. "Je to stejné jako loni. I letos povezeme z Německa zhruba 600 tun písku. Začínáme navážet už na konci tohoto týdne. Je to opět světová kvalita nejenom samotného povrchu, ale také péče a instalace," pochvaluje si Andrlík. 

Očekává se také hojná účast fanoušků. "Letos je to o něco lepší než v loňském roce. V tuto chvíli máme prodáno už skoro dvanáct tisíc vstupenek. V posledních dnech se prodej velmi zvyšuje a třeba na sobotní program je spodní sféra O2 areny už vyprodaná," těší Andrlíka.

Související obsah

​Na finální akci Global Champions se pochopitelně těší i největší česká hvězda Anna Kellnerová se svým týmem Prague Lions. "Na Prague Playoffs se těším. To nejde ani popsat. Je to největší finále, co je. Jsou to největší závody pro nás a české publikum. Nemůžu se dočkat," září mladá česká jezdkyně. 

Svému týmu zde nedává vůbec malé šance. "Je to nejlepší sezona v historii, ale ten sport je vždy takový, že vás překvapí. Ale tuto sezonu jsme měli skvělé výsledky. Doufám, že z Rijádu do Prahy pojedeme ještě o to silnější, a myslím, že bude o co bojovat a bude to velká podívaná už od čtvrtka," láká české fanoušky. "Člověk chce vždycky stát na bedně, ale pro nás je důležité se vždy udržet v první čtyřce, ale kdyby k tomu přibylo ještě podium, tak by to bylo super," plánuje Kellnerová.  

Ještě před pražskou akcí ale čeká Kellnerovou a spol. závod v Rijádu, který začíná tento čtvrtek. "Katka (Kateřina Krpelová – ošetřovatelka koní) přeletěla s koni do Rijádu, kde se aklimatizují a připravují na náš středeční přílet. Je to pro ně lepší, protože si po té cestě můžou trochu odpočinout a zároveň si musí zvykat na velké rozdíly. Protože je tam nyní 32 stupňů a plus dvě hodiny," říká Kellnerová. 

Související obsah

​Náročné to bude i pro samotné jezdce, ale česká závodnice si uvědomuje, že koně jsou na tom hůře. "Fyzický výkon z osmdesáti nebo možná devadesáti procent podává kůň. Takže obtížnost je pro něj daleko větší než pro nás, my se s tím musíme nějak vypořádat," chápe Kellnerová.  

Před odjezdem do Rijádu Kellnerová úplně klidná není. "Překvapivě jsem trochu nervózní, protože nám jde o hodně a ještě jsme se nedomluvili, v jaké sestavě budeme nastupovat první den. To budeme řešit v letadle, uvidíme, jak to dopadne," uzavírá česká jezdkyně.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události