Další sporty

Oslnivý debut jedničky draftu. Banchero překonal rekord slavného LeBrona

V zámoří se tento týden rozjela také basketbalová NBA a hned v prvním zápase na sebe upozornila poslední jednička draftu. Italský reprezentant Paolo Banchero měl 27 bodů, ovládl bodování celého zápasu a překonal rekord LeBrona Jamese z roku 2003.

Americký Ital hned v prvním zápase strávil na palubovce nad 35 minut a byl hlavní hvězdou svého Orlanda. V zápase nasázel 27 bodů, přidal 9 doskoků a 5 asistencí. Byl tak jediný doskok od double-double hned v prvním zápase NBA. Opravdu oslnivý debut. 

Banchero se navíc stal první jedničkou draftu od roku 2003, které se v úvodním zápase sezony povedlo nasázet více než 25 bodů. Dosud posledním, komu se to povedlo, byl slavný LeBron James. Bancherových 27 bodů je druhým nejlepším výkonem od prvního výběru nováčků v debutu, rekord drží Allen Iverson, který v roce 1996 nasázel 30 bodů. 

Italský reprezentant, který se ale narodil ve Spojených státech, se občas zaskvěl parádním blokem a dařily se mu také smeče. Byl prostě všude. Ale ani jeho mimořádný výkon na výhru nestačil, Magic totiž padli na palubovce Detroitu o čtyři body. 

"Znamená to pro mě samozřejmě moc," řekl o rekordu a debutu Banchero. "Ale byl bych radši, kdybychom vyhráli. Chtěl jsem hrát tvrdě a pro můj tým, což se povedlo," pokračoval devatenáctiletý mladík.

Související obsah

"Je to okamžik, o který jsem se celý život snažil. Je to rozhodně milník. Jsem na sebe pyšný, že jsem se sem dostal, ale je to jen začátek," pokračoval Banchero. Hned v dalším zápase hraje Orlando na půdě Krejčího Atlanty, o den později si Banchero odbude domácí debut proti Bostonu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události