Motorsport

Salačovi se kvalifikace nepovedla, upadl hned v 1. kole. Účast v závodě je nejistá

Český motocyklový závodník Filip Salač prožívá dozajista zklamání. První kvalifikace závodu v Sepangu mu vyšla na výbornou, když zajel druhý nejrychlejší čas. Druhá část kvalifikace mu ale vůbec nevyšla. Než stihl zajet nějaké hodnocené kolo, upadl a motorku nestihl dát do pořádku do konce kvalifikace. Do nedělního závodu tak odstartuje z 18. místa. Při pádu ale utrpěl zranění na ruce, a tak není jisté, jestli vůbec nastoupí.

"Tento víkend je hodně složitý pro všechny jezdce, protože tady v Malajsii panuje obrovské horko a vlhkost, takže se hodně potíme. Docela se mi dařilo na mokru, byl jsem v top 12, na suchu jsem byl úplně nejrychlejší ve druhém tréninku," pochvaloval si Salač své páteční jízdy. 

V sobotu ráno už se ale tolik nedařilo. "Bohužel dneska ráno se mi nepodařilo zajet ideální kolo, které by mě posunulo do druhé rychlejší kvalifikace. Po deseti závodech v řadě jsem zase musel jet první kvalifikaci," řekl Salač. Ta se mu ale povedla. "V ní jsem byl druhý. Bylo všechno v pohodě. Věděl jsem, že na to mám." Rychlejší byl pouze Američan Joe Roberts.

Související obsah

​Poté ale přišlo zklamání. "Bohužel ve druhé kvalifikaci jsem hned v osmé zatáčce prvního kola měl pád kvůli tomu, že na asfaltu jsou velké hrboly a ujelo mi na tom přední kolo. Levá ruka se mi zasekla mezi řídítko a kapotu. Hodně mě bolí prsty na ruce, prsteníček a prostředníček. Zlomené to naštěstí není, ale uvidíme, jaké to bude zítra a jestli budu zítra schopný jet," řekl Salač, který byl jediným neklasifikovaným jezdcem ve druhé kvalifikaci. Pokud mu to zdraví dovolí, do nedělního závodu odstartuje z 18. místa. Kvalifikaci Moto2 vyhrál Japonec Ogura před Tonym Arbolinem a Aronem Canetem. 

V nedělní kvalifikaci MotoGP se nejvíce dařilo Jorge Martinovi. Na druhém místě dojel Enea Bastianini a třetí Marc Márquez. Vedoucí muž celkového pořadí Francesco Bagnaia, který může tento víkend už oslavit titul mistra světa, odstartuje do závodu z devátého místa, jeho hlavní konkurent Fabio Quartararo o tři pozice za ním. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události