Slavia v derby znemožnila Spartu. Už v prvním poločase jí nasázela čtyři góly

Radost fotbalistů Slavie | Zdroj: Profimedia

První derby této sezony bylo jednoznačnou záležitostí. Slavia Spartu znemožnila hlavně díky skvostnému prvnímu poločasu, který vyhrála 4:0. Stejným výsledkem také duel skončil. Fotbalisté Bohemians ztratili slibně rozehraný zápas proti Mladé Boleslavi, v němž třikrát vedli. Středočeši však dokázali pokaždé vyrovnat a krátce před koncem zasadili klokanům vítězný úder. Nakonec se radovali z triumfu 4:3. Zvítězil i Hradec Králové, který si bez problémů došel pro výhru v duelu s Dynamem. Slovácko otočilo utkání s Teplicemi, o zisku tří bodů rozhodlo až v posledních minutách.

Slavia se dostala do vedení už v páté minutě, když předvedl obrovský kiks Vitík, kterému se nepovedla hlavičku vlastnímu gólmanovi, přihrávku vystihl Václav Jurečka a prostřelil Kováře mezi nohama. Na 2:0 zvýšil po dalších osmi minutách střelou zpoza vápna Jakub Hromada a pro sešívané se všechno vyvíjelo podle ideálního scénáře.

Po půl hodině to bylo už 3:0. Centr do vápna Kovář vyboxoval pouze nad sebe, následně se nepodařilo odhlavičkovat opět Vitíkovi a Lukáš Masopust poslal míč do sítě. V nastavení prvního poločasu to bylo 4:0. Jurečka poslal ve vápně přihrávku pod sebe, kde byl seběhnutý Peter Olayinka a Kovář byl téměř bez šance. Druhý poločas už se spíše dohrával a nic zásadního už se nestalo. Slavia tak zničila Spartu 4:0 a náskok Plzně stáhla na čtyři body.

V zápase mezi Dynamem a Hradcem začaly padat branky až ve druhém poločase, všechny ale skončily v síti Jihočechů. Hradečtí se vybičovali k velmi slušnému výkonu a Janáček třikrát kapituloval. Nejprve inkasoval v 53. minutě z kopačky Kubaly, poté ho stejný hráč propálil i podruhé. V 88. minutě pak zpečetil výsledek Koubek a Východočeši se radovali z výhry.

Mladá Boleslav a hráči Bohemians přichystali fanouškům gólovou přestřelku, v níž měli od začátku navrch klokani. Už ve 4. minutě sudí nařídili ve prospěch Pražanů pokutový kop a ti toho využili. Na penaltový puntík si postavil balón Roman Květ a zamířil k pravé tyči. V nastavení první půle se Boleslavi podařilo vyrovnat. Po centru z pravé strany se přesnou střelou k tyči prosadil Daniel Mareček.

​Bohemka si v 58. minutě vzala ztracené vedení zpět, když se k odraženému balónu dostal jako první Drchal a poslal ho do sítě. O čtyři minuty později Středočeši znovu srovnali krok. Obrana klokanů zaspala a nechala projít na zadní tyč Pecha, jenž zblízka zakončil do odkryté branky. V 73. minutě získali hráči Bohemians znovu výhodu penalty. K její exekuci se opět postavil Roman Květ a znovu nezaváhal.

Poslední minuty ale patřily Boleslavi. Klokani dohrávali pro Jánošově červené o deseti a dvakrát inkasovali. Nejprve v 83. minutě srovnal skóre Šimek, tři minuty nato pak otočil výsledek Mareček. Slovácko prohrávalo doma proti Teplicím ještě v 85. minutě 0:1, pak ale dvakrát udeřilo a zcela otočilo vývoj. Nakonec se radovalo z triumfu 2:1.

Výsledky nedělních zápasů 13. kola Fortuna ligy:

SK Dynamo České Budějovice – FC Hradec Králové 0:3 (0:0)
Branky: 53. F. Kubala, 65. F. Kubala, 88. Koubek

1. FC Slovácko – FK Teplice 2:1 (0:1)
Branky: 85. Vecheta, 90+5. Hofmann – 42. Gning

FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 4:3 (1:1)
Branky: 45+3. D. Mareček, 62. Pech, 83. D. Šimek, 86. D. Mareček – 4. Květ (pen.), 58. Drchal, 73. Květ (pen.)

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 4:0 (4:0)
Branky: 5. Jurečka, 13. Hromada, 30. Masopust, 45+3. Olayinka.

Nedělní program uzavře prestižní derby "S", Slavia do něj nastoupí v nových dresech, které představila před sezonou: