Fotbal

Slavia v derby přepisovala rekordy, Priske se omlouvá fanouškům

Slavia v derby přepisovala rekordy, Priske se omlouvá fanouškům
Radost hráčů Slavie z gólu v derby | Zdroj: Michal Beranek / CNC / Profimedia

304. fotbalové derby o Prahu mezi Slavií a Spartou mělo možná nečekaně naprosto jasný průběh a jasného vítěze. Tím se stali domácí sešívaní, kteří o triumfu nad Spartou rozhodli již v prvním poločase a přepsali nějaké rekordy. Sparta toho moc neukázala a trenér Brian Priske se omlouval fanouškům.

Po dvanácti minutách to bylo o dva góly, po prvním poločase bylo vedení Slavie dokonce dvojnásobné. A to je výsledek, který pražské derby moc nezná. Aby ještě ano, za celou historii vzájemných zápasů se nikdy nestalo, že by Slavia vyhrála první poločas 4:0. 

Ve zbytku duelu se fanoušci gólu již nedočkali. A tým z Vršovic si připsal ještě jeden historický zápis. Nikdy se totiž nestalo, že by Slavia v derby doma vyhrála větším rozdílem, než se stalo právě v utkání hraném 23. října 2022.

"Samozřejmě je to vždycky těžký zápas. Soupeř má spoustu reprezentantů, kádr je nějak složený. Derby je vždycky těžký zápas, ať do toho vstupujete v jakémkoliv rozpoložení a stavu. Potvrdilo se, co jsme říkali před zápasem, že jsme doma silní," liboval si pro klubový web po zápase trenér domácích Jindřich Trpišovský.

Související obsah

"Musím říct, že kluci byli skvěle nahecovaní, Ondra Lingr a Kuba Hromada hecovali tým už den předem, něco takového jsem dlouho neviděl," pokračoval Trpišovský, který několikrát vyzdvihl podporu domácího publika, které zaplnilo tribunu už během rozcvičky. 

Samozřejmě opačné pocity byly na druhé straně. V minulých letech byla Slavia jasným favoritem, ale letos i vzhledem k výsledkům v poslední době se čekal o něco vyrovnanější souboj. Rekordní výhra jednoho z celků se určitě nečekala. Sparťané v zápase ani jednou nevystřelili na branku. 

"Musím se sparťanským fanouškům omluvit a musíme přijmout jejich kritiku a komentáře k utkání. Nemůžete hrát derby tak, jako jsme hráli my," věděl po zápase hlavní kouč Letenských Brian Priske. "Strašně mě to mrzí. Pro mě to bylo první derby, na které jsem se moc těšil. Bohužel jsme to nezvládli," dodal zase Sadílek, pro kterého to bylo první derby v kariéře.

Související obsah

​Gólem se v utkání zaskvěl také jeden z nejdéle sloužících slávistů, univerzál Lukáš Masopust, jehož žena před začátkem duelu zazpívala českou hymnu. "Jsem na ni moc pyšný, zpívá od mala, chodila na ZUŠ, studovala konzervatoř v Praze. Zkoušela nějaké muzikály, což se jí bohužel nepovedlo. Po dětech musela trochu opustit ten zpěv. Jejím velkým snem bylo zpívat hymnu na nějaké takové akci, takže si ho splnila. Byla skvělá, jsem na ni moc pyšný," říkal Masopust. 

"Od začátku jsme plnili to, co jsme si řekli před zápasem. Chtěli jsme hrát balony za obranu, náročný náběhový fotbal. Byli jsme za to odměněni, dali jsme čtyři góly a ve druhém poločase jsme hráli přesně tak, jak jsme potřebovali," dodal střelec třetí branky pražské Slavie v duelu se Spartou.

Slavia v derby nastoupila poprvé v novém kabátu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události