Zimní sporty

Ledecká potvrdila svou zlomeninu, změnu lyží obrečela

Ledecká potvrdila svou zlomeninu, změnu lyží obrečela
Ester Ledecká | Zdroj: Profimedia

Česká snowboardová a lyžařská šampionka Ester Ledecká potvrdila, že v létě měla zlomenou klíční kost. Do nové sezony půjde s novou značkou lyží, ale přechod od těch minulých obrečela. Kombinaci lyží a snowboardingu měnit nehodlá.

Ester Ledecká v létě prozradila, že má zranění v horní části těla a spekulovalo se o zlomeném nosu. Později se ovšem ukázalo, že trojnásobná olympijská šampionka měla zlomenou klíční kost, se kterou musela na operaci. Nyní to v rozhovoru pro deník Sport potvrdila.

"Já se jen v nemocech a zraněních nerada babrám a nejdu hned s každou boulí na sociální sítě," prozradila, proč o zlomenině dříve nemluvila. "Rozsekala jsem se při tréninku a byla jsem na operaci klíční kosti, jejíž kousky mi navlíkli na drát jako korálky. Mám pochroumané rameno, ale bojuju, abych mohla co nejdřív vlítnout do bran," upřesnila své zranění.

Ledecká také prozradila, že i nadále plánuje kombinovat jízdu na lyžích se snowboardingem, ale přesto má za sebou velkou změnu. Vyměnila totiž lyže. Dosud závodila se značkou Atomic, ale od příští sezony ji budeme vídat s lyžemi značky Kästle.

Související obsah

​"Zjistili jsme, že Kästle jsou naprosto srovnatelné s ostatními špičkovými lyžemi a navíc, že se na nich cítím bezpečně. To je pro mě nejzásadnější moment," uvedla důvod, proč se rozhodla pro rakouskou firmu.

Sezona měla začít Ledecké už tento víkend v Rakousku, ale obří slalom byl nakonec kvůli špatnému počasí zrušen. Poprvé tedy bude moci závodit s novými lyžemi 5. a 6. listopadu, kdy se jedou dva sjezdy v Zermattu.

Ester Ledecká kromě zimních sportů zvládá i windsurfing:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Zimní sporty

Důležité Události