Fotbal

Vrátí se Ronaldo do Itálie? Zájem trvá, ale peníze by mohly být problémem

Vrátí se Ronaldo do Itálie? Zájem trvá, ale peníze by mohly být problémem
Cristiano Ronaldo | Zdroj: profimedia.cz

Budoucnost hvězdného fotbalového útočníka Cristiana Ronalda je v současné době předmětem mnoha spekulací. Portugalec si u svého trenéra zavařil tím, že ze zápasu s Tottenhamem odešel ještě před koncem zápasu, načež byl vyřazen z A-týmu. Pětinásobný vítěz Zlatého míče se proto poohlíží po dalším angažmá a ve hře je i návrat do Itálie.

Ronaldo se podle informací The Sun zajímal o jiné kluby v Premier League, mezi nimiž měly být Chelsea, Arsenal či Newcastle, ale anglické celky se údajně bojí, co by příchod megahvězdy udělal s celkovým chodem týmu, a tak to vypadá, že pokud Ronaldo někam přestoupí, bude to mimo Anglii.

"Nejpravděpodobnější destinací je nyní Itálie. Neapol se o Ronalda zajímala již v létě a zájem trvá," uvedl pro The Sun zdroj blízký Ronaldovi. Jenže ani zájem obou stran i schválení nespokojeného Manchesteru United ještě nemusí znamenat, že se přestup skutečně podaří.

Související obsah

​Problémem by totiž mohl být plat, který má 37letý hráč královský. Nejlépe placeným hráčem Neapole je s necelými třemi miliony korun týdně Piotr Zieliński, ale Ronaldo bere za týden přibližně deset milionů korun. A byl zvyklý i na vyšší částky, při působení v Juventusu měl plat téměř trojnásobný. 

Portugalský útočník by se tak musel výrazně uskromnit, aby mu jeho přestup do Itálie vyšel. Vše se pravděpodobně rozhodne v zimním přestupovém období, ve kterém by měl být nespokojený Ronaldo k mání. 

Související obsah

​Cristiano Ronaldo v letošní sezoně často nastupuje jako střídající hráč a na kontě má pouze dva góly. V předminulém ligovém zápase proti Tottenhamu pak nehrál vůbec, což ho naštvalo a ze hřiště odešel ještě před koncem utkání. Následně byl vyřazen z A-týmu a přišel o ligový duel proti Chelsea. 

Ronaldo se nedávno objevil s portugalskou reprezentací v Praze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události