Tenis

Je možné, že budu startovat v Austrálii, tvrdí Djokovič

Je možné, že budu startovat v Austrálii, tvrdí Djokovič
Novak Djokovič | Zdroj: Profimedia

Kauza Novaka Djokoviče o jeho neuskutečněném startu na Australian Open zasáhla na začátku letošního roku nejen tenisový svět. Srb nakonec musel Austrálii opustit bez možnosti dostat víza na další tři roky. Jenže nyní Djokovič tvrdí, že příští rok možná první grandslam sezony bude hrát.

Djokovič o svém možném návratu do Austrálie promluvil pro srbský web Sportal. "Z Austrálie mám několik pozitivních informací, ale nic není oficiální. Komunikujeme s mými právníky v Austrálii," prozradil držitel 21 grandslamových titulů.

"Doufám, že v nejbližších týdnech dostanu odpověď, která mi umožní se adekvátně připravit na začátek sezony, pokud to bude v Austrálii," dodal Srb, který loni přistál v Austrálii s tím, že má platnou výjimku z očkování proti covidu. Jenže jeho víza byla po přistání zrušena a Djokovič byl po ubytování v detenčním hostelu a soudním sporu deportován, a navíc dostal tříletý zákaz na obdržení víz.

Ovšem podle Djokovičových slov to nyní vypadá, že by mohl nastat další zvrat. "Tentokrát opět čekám na schválení. Je dobře, že otevřeli hranice pro neočkované cizince, aby mohli cestovat do Austrálie. Já mám ten zákaz, ale doufám, že mi ho odeberou. Jak jsem řekl, není to v mých rukou, ale doufám, že lidé v australské vládě mi dají pozitivní odpověď, to je vše," uvedl.

Související obsah

​Novak Djokovič v posledních měsících bojuje o rekordní počet vyhraných grandslamů s Rafaelem Nadalem. Srb jich má 21, Španěl o jeden víc, a tak loňská neúčast na Australian Open Djokovičovi vůbec nepomohla. Navíc právě v Austrálii poté vyhrál Nadal. Djokovič kvůli tomu, že není očkován, nemohl hrát ani na US Open. 

Ve 35 letech už Srbovi mnoho sezon ve špičkové formě nezbývá, takže potřebuje účast na jakémkoliv grandslamu. Naposledy vyhrál loňský Wimbledon, jenže kvůli zákazu účasti ruských a běloruských tenistů se nehrálo o body do žebříčku, a tak je v současnosti Djokovič až na sedmém místě.

Takto Novak Djokovič slavil svůj poslední wimbledonský triumf na náměstí v Bělehradě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události