Hokej

Hokejista Sparty musel přerušit kariéru. Trápí ho velké zdravotní problémy

Hokejista Sparty musel přerušit kariéru. Trápí ho velké zdravotní problémy
Patrik Prymula | Zdroj: Profimedia

Jednadvacetiletý útočník pražské Sparty Patrik Prymula musel kvůli vleklým zdravotním problémům přerušit kariéru. Mladého hokejistu trápí zraněné koleno. V týmu také končí obránce Dominik Graňák.

"Kvůli přetrvávajícím zdravotním trablům se rozhodl rozvázat kontrakt a plně se věnovat rekonvalescenci. Zůstává naším hráčem a vždy bude mít naši podporu. Přejeme mu, aby se dal co nejrychleji znovu do pořádku," uvedl pro sparťanský web sportovní ředitel Jaroslav Hlinka. "Nechci v tuto chvíli riskovat další zranění kolena. Cítím, že mé zdraví má teď absolutní přednost. Proto jsem se rozhodl pro pauzu na zotavení," dodal Prymula.

Mladý forvard je odchovancem Sparty. Letos ale kvůli zdraví nenastoupil ani k jednomu extraligovému zápasu. Poprvé nejvyšší českou soutěž okusil před dvěma lety, kdy nastoupil k jednomu zápasu a hned si připsal asistenci. V loňské sezoně odehrál 37 duelů, ve kterých zapsal jeden gól a čtyři asistence. Mimo to nastupoval také v Chance lize za Kadaň a Sokolov.

Související obsah

​Není to ale jediná sparťanská ztráta. V klubu se rozhodl nepokračovat obránce Dominik Graňák. "Jde o mé vlastní rozhodnutí. Cítím, že hlavní podstata mé přítomnosti ve Spartě se už naplnila. A vnímám to jako nejlepší řešení pro obě strany. Loučíme se v dobrém, bylo to moc příjemné angažmá, všichni se tu ke mně chovali skvěle. Přeju Spartě v této sezoně jen to nejlepší," okomentoval svůj konec 39letý bek.

"Dominik nám po vypadnutí několika beků ze sestavy významně pomohl. Byl přínosem pro naši hru a skvělým spoluhráčem do kabiny. Za jeho pomoc mu moc děkujeme," doplnil sportovní ředitel Petr Ton.

Sparta před sezonou získala velkou posilu do branky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události