Fotbal

Složité utkání na tvrdém hřišti, hodnotil zápas Lingr. Soupeři popřál štěstí

Složité utkání na tvrdém hřišti, hodnotil zápas Lingr. Soupeři popřál štěstí
Ondřej Lingr ze Slavie Praha | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Fotbalisté Slavie dokázali ve čtvrtečním zápase Evropské konferenční ligy urvat vítězství 1:0 nad Ballkani. Jedinou brankou se prosadil Ondřej Lingr. Teď budou ale sešívaní svému soupeři držet palce. Kosovský celek má totiž postup Slavie ve svých rukou.

"Říkali jsme klukům, že jim držíme palce, tak snad nám pomůžou," prozradil Ondřej Lingr, že Slavia ihned po skončeném utkání popřála Ballkani hodně štěstí do dalšího duelu. Kosovský tým se totiž v posledním zápase Evropské konferenční ligy utká s Kluží, a pokud ji obere o body, zatímco sešívaní zvítězí nad Sivassporem, postoupí Slavia ze skupiny. 

Tým pod vedením trenéra Jindřicha Trpišovského se v utkání pořádně natrápil. O výhře rozhodla až trefa Ondřeje Lingra ze 75. minuty. "Bylo to velmi složité utkání, zvlášť na tak tvrdém hřišti. Terén nám vůbec nevyhovoval, naopak domácí na něj byli připravení. Řekli jsme si, že budeme hrát stejně jako poslední dva zápasy. Soupeři v druhém poločasu docházely síly, my se uklidnili a vstřelili vítězný gól," hodnotil utkání slávistický hrdina. Vyzdvihl také svého spoluhráče Ondřeje Koláře, který v závěru předvedl několik důležitých zákroků. 

Související obsah

"Podržel nás obrovsky a udržel šanci na poháry na jaře. Bude to složité, musíme vyhrát, ale Koli (Ondřej Kolář, pozn. red.) nás podržel. A doufám, že bude pomáhat i dál," prohlásil Lingr, pro kterého měl slova chvály zase trenér Jindřich Trpišovský. 

"Je pro nás strašně důležitý, i proto jsme ho nechávali na hřišti, i když jeho výkon nebyl moc dobrý. Je to ale takový momentový a vápnový hráč. Věděli jsme, že takové hráče tam musíme nechat, abychom ten gól dali. Když letí centr do vápna, je aktuálně asi nejpravděpodobnější, že dá gól on," vysvětlil kouč Slavie. 

Související obsah

​Sešívaným zkomplikovalo postup ze skupiny vítězství Sivassporu nad Kluží. Momentálně tak nemají situaci ve svých rukou a musejí se spolehnout na výsledek duelu Kluž–Ballkani, zároveň pak musí porazit Sivasspor. 

Související obsah

"Samozřejmě to pro nás není dobrá zpráva, před zápasem jsme ale říkali, že musíme vyhrát své dva zápasy a udělat šest bodů. Pak teprve můžeme koukat, co bude dále. Do té situace jsme se dostali v prvních čtyřech zápasech, hlavně tedy ve dvojzápase s Kluží. Teď už můžeme jen vyhrávat, 50 % máme za sebou, druhá polovina nás čeká příští týden," dodává trenér Trpišovský.

To Plzeň nestačila v Lize mistrů na Inter Milán a ze skupiny už nepostoupí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události