Kladno má důležitou výhru, Liberec je v krizi. Kempný se ošklivě zranil

Radost hráčů Kladna | Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Svátek 28. října přinesl hned sedm zápasů hokejové Tipsport extraligy. Kladno zapsalo důležité tři body a alespoň na chvilku uteklo poslednímu Litvínovu, naopak Liberec prohrál pátý zápas v řadě. Do formy se dostávají Karlovy Vary, které vyhrály čtvrtý zápas z posledních pěti a jsou na šestém místě.

Kladenští Rytíři chtěli utéct poslednímu Litvínovu, ale po třech minutách prohrávali po brance Lotyše Balinskise. Indrák ovšem celkem vzápětí srovnal, přesto se do šaten šlo za stavu 2:1 pro Liberec, prosadil se totiž zkušený Michal Birner.

Kladno se ale nevzdalo a hned v první minutě druhé třetiny otočil stav duelu obránce Adam Brodecki a těsně před polovinou utkání zaznamenal poslední gól duelu velezkušený mistr světa Jakub Klepiš.

Olomouc na ledě Mladé Boleslavi vedla, ale nakonec o svém dalším triumfu musela rozhodnout až v nájezdech, kde byl rozdílový zásah Jakuba Orsavy. Energie uspěla fotbalovým výsledkem 2:1 na ledě Hradce Králové a Kometa doma přehrála Motor 3:0.

Hodně nešťastně dopadl hvězdný obránce Michal Kempný, který nedohrál zápas v Litvínově. Po jednom ze zákroků mu začala stříkat krev z nohy, ale podle samotného klubu není vítěz Stanley Cup ve zdravotním ohrožení.

A svému týmu nejspíše výrazně chyběl. Trápící se Litvínov si totiž vyšlápl na pražskou Spartu, domácí Severočeši ani jednou neinkasovali a sami nasázeli čtyři branky. Na Kladno přesto ztrácí stále čtyři body.

15. kolo Tipsport extraligy:

Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Indrák (Slováček), 21. Brodecki (Plekanec), 29. Klepiš (Procházka) – 4. Balinskis (Vlach, Šír), 16. Birner (Melancon, Frolík)

BK Mladá Boleslav – HC Olomouc 2:3sn. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Lantoši (Šťastný), 40. Åberg (J. Stránský, Jeřábek) – 6. Anděl, 31. Nahodil (Káňa, Škůrek), rozh. náj. Orsava

Mountfield HK – HC Energie Karlovy Vary 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Smoleňák (Cingel, Lalancette) – 4. Rachůnek (Kružík), 36. J. Baláž

HC Škoda Plzeň – HC Vítkovice Ridera 4:3pp. (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Lang (Houdek), 20. Kaňák (Blomstrand, Malát), 50. Malát (Mertl, Kaňák), 63. Zámorský (Kodýtek) – 36. Fridrich (Lakatoš, J. Stehlík), 38. Raskob (Dej, Lindberg), 53. Gewiese (Krieger, Bukarts)

HC Kometa Brno – Motor České Budějovice 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Koblížek (Holík, Flek), 17. Zaťovič (Zbořil, Holík), 38. Flek (Holík, Koblížek)

HC VERVA Litvínov – HC Sparta Praha 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 30. Gut (Zile, Kudrna), 33. Estephan (Hlava, Š. Stránský), 54. Zdráhal (Estephan), 59. Estephan (Jaks, Zeman)