Další sporty

Hermannová ve Víkendové Snídani: Smutné myšlenky na Tokio zůstávají

Hostem Víkendové Snídaně byla i česká beachvolejbalistka Barbora Hermannová. Ta se rozpovídala o své nové parťačce Marii-Sáře Štochlové i o tom, jak vzpomíná na olympiádu v Tokiu.

Právě olympijské hry v Tokiu měly být v minulém roce rozlučkovou akcí dvojice Barbora Hermannová – Markéta Sluková-Nausch. Obě beachvolejbalistky odcestovaly do Japonska, jenže při letu se druhá jmenovaná nakazila koronavirem. Český pár tak nakonec nemohl startovat. "Je to vzdálená vzpomínka, která je velice intenzivní a dost pevně uložená v mém srdci. Teď mám motivaci si tu vzpomínku nahradit nějakou příjemnější. Bylo to smutné zakončení naší spolupráce," zavzpomínala Barbora Hermannová, jejíž novou parťačkou je Marie-Sára Štochlová. 

"Klape nám to super. V prvním roce jsme spolu zvládly odehrát dvě finále. Marušku musím pochválit. Je mladá a energická dívka, která mi dodala spoustu novinek a také hodně rad do mého šatníku. Je to také veselá holka, takže na hřišti máme spoustu energie," pochvaluje si spolupráci 31letá sportovkyně. 

Související obsah

​"Od začátku jsme spolu v hodně intenzivním kontaktu. Máme to hezky nastavené. Maruška má trošku jiný denní režim. Já si třeba po trénincích potřebuju odpočinout a mít svůj klid, kdežto ona třeba ráda vyrazí s kámoši nebo poslouchá hudbu. Takže si takhle vycházíme vstříc," dodává Hermannová na její adresu. 

Společným cílem nové dvojice, která si nedávno připsala první triumf na turnaji v Dubaji, je pak olympiáda v Paříži, kde by si chtěla Hermannová vytvořit nové a příjemnější vzpomínky. "Daly jsme se dohromady s tím, abychom se na olympiádu dostaly. Je před námi hodně práce, ale myslím, že nás to baví a jsme na dobré cestě," uzavírá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události