Krejčí zapsal první body v sezoně, jeho Atlanta však v NBA nestačila na Toronto

Vít Krejčí v dresu Atlanty v zápase proti Torontu | Zdroj: Profimedia.cz

Český basketbalista Vít Krejčí zaznamenal první body v nové sezoně NBA. Na ty si počkal do zápasu s Torontem, a i když pobyl na palubovce jen něco přes šest minut, dokázal zapsat pět bodů a jeden doskok. Ani jeho příspěvek však Hawks nestačil. Ti totiž padli s Raptors o třicet bodů, a to 109:139.

Atlanta i Toronto okupují v tabulce Východní konference NBA obdobné pozice, a tak fanoušci očekávali hodně vyrovnaný duel. Opak však byl pravdou. Raptors na Hawks nastoupili velmi aktivně a tým Víta Krejčího tahal celou dobu za kratší konec.

Talentovaný Čech dostal na palubovce prostor na 6 minut a dvacet vteřin a za tu dobu stihl pro svůj tým získat pět bodů a zaznamenat i jeden doskok. Hráči Toronta opanovali každou čtvrtinu a v té poslední dokonce dominovali 44:29, celkově vyhráli 139:109 a mají další cenné vítězství.

​O něj se bodově nejvíc zasloužil Pascal Siakam, jenž si připsal na konto 31 bodů, 12 doskoků a 6 asistencí. Barnes a Trent za ním zaostali o deset bodů. V tabulce Východní konference je teď Toronto na čtvrté příčce, Atlanta figuruje na 5. místě.