Pavlenka chytil penaltu, ale od Bayernu dostal 6 gólů. Dortmund padl

V duelu Bayernu Mnichov s Werderem Brémy se zaskvěl brankář Jiří Pavlenka chycenou penaltou. Brémy i přesto prohrály s Bayernem tenisovým výsledkem 1:6. Fotbalisté Borussie Dortmund se mohli alespoň na okamžik dotáhnout na lídra Bundesligy Bayern Mnichov, ale k tomu potřebovali vyhrát na půdě ambiciózního Wolfsburgu. Domácí ovšem potvrdili skvělou formu z posledních týdnů a čtvrtý tým Bundesligy přehráli 2:0.

V utkání 14. kola německé Bundesligy se utkaly Bayern Mnichov s Werderem Brémy a byla to jízda. Hned v 6. minutě se poprvé měnilo skóre. Po faulu na Gnabryho byla ponechána výhoda a Musiala se mohl řítit směrem k bráně. Před vápnem přihrál Manému. Jeho technickou střelu bránicí hráč zblokoval, míč odhlavičkoval opět k protihráči. Musiala si zasekl míč a prostřelil vše co mu stálo v cestě.

Vedení domácím dlouho nevydrželo. Jen o čtyři minuty později po krásném ťukesu dostali hráči Brém balon až k úplně volnému Jungovi. Ten vystřelil na vzdálenější tyč a vyrovnal na 1:1.

Ve 14. minutě se Gnabry probíjel do šestnáctky hostí, ale byl faulován. Rozhodčí nejprve penaltu neodpískal. Situaci ještě zkoumal VAR, ten si nechal přivolat rozhodčího na přezkoumání k obrazovce. Rozhodčí své rozhodnutí opravil a penaltu odpískal. K té se postavil Choupo-Moting. Pavlenka směr střely vystihl a penaltu chytil. Hráči Bayernu chtěli penaltu zopakovat, rozhodčí však neshledali na postavení hráčů Brém žádné porušení pravidel.

Další nepříjemností po neproměněné penaltě bylo zranění Sadia Maného. Ten měl problémy se svalem již před penaltou a ve 20. minutě musel kvůli tomu střídat. Místo něj na hřiště přišel Leroy Sané.

​Neproměněná penalta Bayern dlouho mrzet nemusela. Ve 22. minutě se po Goretzkově sražené střele dostal k míči Gnabry, který technickou střelou nedal brankáři Pavlenkovi šanci. Mnichov se přeci jen ujal vedení 2:1. O pár minut později Goretzka po krásné přihrávce od Kimmicha zvýšil už na 3:1. Obehrál si Pavlenku a ve skluzu ještě dokázal trefit míč do branky nad hlavou bránícího Piepera.

A za chvíli bylo pro Brémy ještě hůř. Po dalším rychlém brejku Chupo-Moting vysunul Saného, a ten se řítil sám na brankáře. Nebyl sobec a ještě přihrál lépe postavenému Gnabrymu, který už pohodlně zasunul míč do prázdné brány a zvýšil na 4:1. Těsně před koncem poločasu Upamecano porušil zásadu, kterou má znát každý obránce a přihrál před svou branku. Přihrávku vystihl Marvin Ducksch a málem snížil na 2:4, jenže střela šla pár centimetrů od pravé tyče mimo bránu.

Brémy se snažily ve druhém poločase hrát útočný fotbal, z toho plynulo i hodně brejků Bayernu a hra byla nahoru dolů. K žádné brance Brém to ale nevedlo. Naopak v 54. minutě mohl využít otevřené obrany Leroy Sané. Ten se snažil obstřelit Jiřího Pavlenku, trefil však jen vnější tyč. V 82. minutě přišel další protiútok do otevřené obrany Brém. Mazraoui vyvezl míč k vápnu Brém, kde přihrál Gnabrymu. Ten se krásně prokličkoval obranou Werderu a poslal míč mezi nohy Pavlenky. Serge Gnabry si tak připsal hattrick. Po dalším brejku Bayernu se prosadil Mathys Tel. Na jeho střelu si brankář sáhnul, ale vytěsnit ji mezi tři tyče nedokázal.

Bayern tak i přes neproměněnou penaltu porazil Werder Brémy vysoko 6:1 a upevnil si tím vedení v Bundeslize.

​Borussia Dortmund se mohla bodově přiblížit Bayernu. V duelu na půdě Wolfsburgu však neuspěla. První velkou šanci měli domácí už ve 3. minutě, ale Marmoushe vychytal Kobel. O chvíli později se již skóre měnilo, když si po rohovém našel prodloužený centr do vápna Micky van de Ven, hlavou jej poslal za Kobela a Wolfsburg vedl 1:0.

O zajímavé momenty nebyla nouze ani v následujících chvílích. Ve 21. minutě se do vápna prokličkoval Malen, jenže jeho střelu na bližší tyč Casteels vyrazil, a odmítl tak vyrovnání. Po půl hodině hry byl naopak blízko k navýšení vedení Kamiňski, ale jeho ránu před brankovou čárou zblokoval Guerreiro.

V poslední pětiminutovce prvního poločasu přišly dvě podobné šance na obou stranách. Nejprve pálil těsně vedle pravé tyče domácí Marmoush a po něm pravou tyčku minul také Süle. Stejný hráč měl vyrovnání na kopačce i v nastavení, orazítkoval však pouze brankovou konstrukci.

Po přestávce přežili domácí dvě kritické chvíle. Nejprve rozehrál z nebezpečné pozice přímý kop Gurreiro, ale Casteels jeho pokus s přehledem vyrazil. Po následném rohu ale musel belgický gólman předvést fantastický zákrok proti Moukokovi. Na druhé straně se vzápětí zase musel činit Kobel proti střele Winda.

​V 74. minutě se dostal do úniku Kamiňski, ale ani on vedení nenavýšil, jelikož střílel těsně vedle. Na opačné straně se neujala střela zpoza šestnáctky z kopačky Moukoka, jehož pokus Casteels vyrazil na roh. Definitivní rozuzlení tak přišlo až v nastaveném čase. Z pravé strany nahrál do vápna Wimmer, Lukas Nmecha jednoduše usměrnil míč za Kobela, a Wolfsburg se tak raduje z cenného skalpu. Domácí se díky třem bodům poskočili na osmé místo a potvrdili skvělou formu, neprohráli už 9 zápasů v řadě.

Podívejte se na sestřih utkání Wolfsburg – Dortmund:

Úterní výsledky německé Bundesligy:

Wolfsburg – Dortmund 2:0 (1:0)
Branky: 6. van de Ven, 90+2. L. Nmecha

Bayern – Brémy 6:1 (4:1)
Branky: 6. Musiala, 22. Gnabry, 26. Goretzka, 28. Gnabry, 82. Gnabry, 84. Tel – 10. Jung

Bochum – Mönchengladbach 2:1 (2:0)
Branky: 7. Antwi-Adjei, 12. Hofmann – 62. Plea

Stuttgart – Hertha 2:1 (1:1)
Branky: 3. Guirassy, 90.+8. Mavropanos – 19. Lukebakio