Fotbal

Leverkusen má zájem o dalšího Čecha. Chce reprezentanta z West Hamu

Leverkusen má zájem o dalšího Čecha. Chce reprezentanta z West Hamu
Vladimír Coufal a Tomáš Souček s novým dresem reprezentace | Zdroj: Puma / česká fotbalová reprezentace

Přestože má Bayer Leverkusen ve svém současném kádru dva pravé obránce Jeremyho Frimponga a Timothyho Fosu-Mensaha, Bayer má podle informací Sky Sport zájem o českého reprezentanta Vladimíra Coufala z West Hamu United.

Bayer Leverkusen má v současnosti dva pravé beky. Zejména s Fosu-Mensahem však vedení klubu není příliš spokojeno. Podle Sky si proto vyhlédlo novou posilu v podobě Vladimíra Coufala. Český reprezentant by mohl přijít do německého klubu v zimním přestupovém období.

Třicetiletý Coufal letos odehrál v Premier League 14 zápasů, z toho ale jen sedmkrát nastoupil v základní sestavě. Oproti minulým rokům nehraje tak často, jak by si asi představoval. I přesto je stálice české reprezentace v nejbližší nominaci na dvě přátelská utkání národního týmu.

Související obsah

​​Delegace z německého klubu by se měla jet podívat na Vladimíra Coufala přímo do Londýna. Zároveň by mohli začít jednat s vedením West Hamu. Překážkou pro přestup by mohla být Coufalova smlouva do roku 2023, která zahrnuje opci na prodloužení o dva roky. Cena by tak nemusela být úplně nízká. Podle webu Transfermarkt má Coufal hodnotu 9 milionů eur (219 milionů korun). Ze Slavie odcházel do Anglie za 6 milionů eur (146 milionů korun).

Pokud se nakonec přestup českého zadáka povede. Zvýší se počet českých hráčů v Leverkusenu na tři. V současnosti za Bayer nastupují Patrik Schick s Adamem Hložkem.

V posledním kole Bundesligy hráči Leverkusenu deklasovali Union Berlín:

TN.cz Miroslav Hakl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události