Češi si ve čtvrtfinále v pohodě poradili se Slováky. Teď je čeká Švýcarsko

Radost českých florbalistů | Zdroj: Barbora Reichová / Český florbal

Čtvrtfinále mistrovství světa proti Slovensku zvládli čeští florbalisté velmi dobře. Ve federálním derby neměli se svým soupeřem absolutně žádný problém a zvítězili 9:4. V semifinále čeká českou reprezentaci domácí výběr Švýcarska. Hrát se bude v sobotu od 17:30.

Začátek čtvrtfinálového duelu byl poměrně vlažný. Jako první se do velké šance dostali Slováci, konkrétně Gašparík, který při zakončení zvolil kličku, ale Bauer se vyznamenal perfektním zákrokem. Český výběr tak trestal. Šindler našel na levé straně volného Toma Ondruška, jenž se prosadil ranou z první na přední tyč. Byl to jeho vůbec prvních zásah na letošním šampionátu.

Ještě veseleji bylo na české střídačce ve 13. minutě, kdy natáhl ke střele Adam Delong a trefil se přesně do šibenice. Před odchodem do kabin se Češi dokázali prosadit potřetí. Beneš se dostal s míčkem před branku, následně ho posunul na Matěje Havlase, který si zkušeně počkal a trefil horní roh Klobučníkovy branky. Ale před úvodní sirénou dokázalo Slovensko snížit zásluhou Michala Dudoviče, který měl kolem sebe spoustu prostoru a nezaváhal.

​Krátce po změně stran opět Češi odskočili na rozdíl tří branek. Ondrušek shodil přihrávku na Matyáše Šindlera a ten z první propálil Klobučníka. Slovensko pod vedením českého kouče Radomíra Mrázka ale snížilo. Michal Miške si položil Bauera a následně neměl problém se zakončením.

V 26. minutě ale Češi vstřelili hned dva góly. Nejprve přišpendlil balonek pod horní tyč Filip Langer a následně využil krásné zpětné přihrávky od Rýpara Filip Forman. Sedmou branku přidal Matěj Havlas, jenž vyběhl zpoza branky a trefil se na vzdálenější tyč.

​Ve třetí části se na gól čekalo dlouhých 13 minut. V tu chvíli prošel téměř celé hřiště Martin Kisugite a zamířil nad nohu slovenského gólmana. Poté dostali Češi výhodu přesilové hry, kterou dokázal využít kapitán Ondřej Němeček. Slováci se ale přece jen v poslední třetině dokázali prosadit, když střelu pod horní tyč vyslal Matúš Gajdoš. Necelé dvě minuty před koncem ještě poslal Dudovič krásnou přihrávku před prázdnou branku Michalu Miškemu, který nezaváhal.

Češi tak zvítězili 9:4 a postoupili do semifinále mistrovství světa. V něm se v sobotu od 17:30 střetnou s domácím Švýcarskem.

Česko –⁠ Slovensko 9:4 (3:1, 4:1, 2:2)
Branky: 6. Ondrušek (Šindler), 13. Delong (Forman), 16.Havlas (Beneš), 23. Šindler (Ondrušek), 26. Langer (Němeček), 26. Forman (Rýpar), 28. Havlas (Langer), 53. Kisugite (Šindler), 54. Němeček (Beneš) – 20. Dudovič (Gál), 25. Miške, 56. Gajdoš (Nehila), 58. Miške (Dudovič).

Sestava Česka: Bauer–Němeček, Hemerka, Rýpar, Punčochář, Kisugite, Gruber, Besta–Havlas, Langer, Beneš–Krbec, Forman, Delong–Ondrušek, Šindler, Tokoš–Kreysa, Jendrišák.