Lehečka znovu nestačil na Nakashimu. Na juniorském Turnaji mistrů končí druhý

Český tenista Jiří Lehečka | Zdroj: Profimedia.cz

Na tenisovém Turnaji mistrů pro mladé hráče Jiří Lehečka neuspěl ve finálovém duelu proti Američanovi Nakashimovi. V boji o titul prohrál 0:3 na sety. I když to tak podle výsledku nevypadá, byl to velmi vyrovnaný souboj.

Do finále letošního ročníku juniorského Turnaje mistrů se probojovali Jiří Lehečka a Brandon Nakashima. Tito soupeři se potkali už v základní skupině, kdy byl úspěšnější americký tenista.

Do odvety však vstoupil lépe český hráč, když hned v první hře dokázal soupeři sebrat podání. Výhodu si bohužel neudržel až do konce setu a za stavu 3:2 nedokázal proměnit své podání ve vítězství v setu. Rozhodnout musel až tiebreak, který vyhrál Nakashima.

Druhý set si oba soupeři drželi svá podání a musela tedy opět rozhodnout zkrácená hra. I ve druhé sadě se lépe povedla americkému hráči a ujal se tak vedení již 2:0 na sety.

​Ve třetím setu už Jiří Lehečka neměl sílu na obrat a skvěle podávajícímu Američanovi nedokázal vzít ani jedno podání. Naopak v šesté hře své podání neudržel a prohrál 2:4.

Vítězství si z Milánského turnaje odváží Američan Brandon Nakashima, Jiří Lehečka skončil na krásném druhém místě.