Fotbal

Třesk ve Zlíně! Debakl se Slavií byl poslední kapkou, Jelínek dostal padáka

Třesk ve Zlíně! Debakl se Slavií byl poslední kapkou, Jelínek dostal padáka
Jan Jelínek | Zdroj: Profimedia

V neděli prohrál Zlín na svém hřišti se Slavií 0:4 a byl to poslední zápas, který měl na povel Jan Jelínek. Vedení klubu už došla trpělivost s neuspokojivými výsledky, klub se nachází na předposlední pozici. Společně s ním se poroučí také asistent David Hubáček a trenér brankářů Otakar Novák. Pro utkání MOL Cupu je nahradí Vít Vrtělka a Petr Jiráček.

"I když to pro nás nebylo jednoduché, na základě posledních výsledků jsme se rozhodli ihned reagovat. Tým potřebuje nutně nový impuls. Chci poděkovat Janu Jelínkovi a jeho asistentům za veškeré úsilí, které se snažili klubu odevzdat," řekl generální manažer Zdeněk Grygera. 

Zlínu se v letošní sezoně vůbec nedaří a je jedním z hlavních aspirantů na baráž, nebo dokonce přímý sestup do druhé ligy. Ze šestnácti zápasů pouze dvakrát vyhrál, což je nejméně z celé ligy. Díky šesti remízám se alespoň drží před Pardubicemi, které mají o dva body méně. 

Související obsah

​Jan Jelínek vydržel ve Zlíně něco málo přes rok, když klub převzal loni v létě. Tehdy na lavičce nahradil Bohumila Páníka. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události