šipky

Gawlas na Grand Slamu neuhrál jediné vítězství. Dále jdou favorité

Gawlas na Grand Slamu neuhrál jediné vítězství. Dále jdou favorité
Adam Gawlas se raduje na Grand Slamu, jeho výkony ale k postupu nestačily | Zdroj: Profimedia.cz

Český šipkař Adam Gawlas je jediným naším zástupcem, který se na prestižním Grand Slamu představil. Ve skupině se potkal s Nizozemce van Duijvenbodem, Angličanem Crossem a Němcem Schindlerem. Třinecký rodák ale neuhrál jediný bod a ve skupině byl poslední.

Gawlas se jako první utkal s Robem Crossem, ale v duelu na devět legů prohrál 2:5 a musel v dalších duelech uspět. Pokud tedy chtěl snít v anglickém Wolverhampton o postup do další fáze turnaje. Proti domácímu šipkařovi měl téměř o 20 bodů horší průměry. 

Proti Schindlerovi se sice zlepšil v průměrech a uhrál o jeden leg více, ale opět padl a do posledního zápasu šel jen z důvodu cti. Šestnáctý šipkař žebříčku jej porazil opět 5:3, a to přesto, že dal Čech hned pětkrát maximum na tři šipky. Dirk van Duijvenbode nicméně vyhrál skupinu a postoupil dále. Adam skončil v základní skupině.

Související obsah

Do play-off postoupili ze skupiny van Barneveld a Gerwyn Price. Již po dvou zápasech byl jasný postup legendárního van Gerwena, stejný osud potkal Luka Humphriese a Jonnyho Claytona. Navíc se rýsují dvojice pro osmifinále. 

Zápasy Adama Gawlase: 

Rob Cross – Adam Gawlas 5:2
Průměry: 100,87 – 81,75
180 bodů: 1:0

Martin Schindler – Adam Gawlas 5:3
Průměry: 90,28 – 90,17
180 bodů: 2:2

Dirk van Duijvenbode – Adam Gawlas 5:3
Průměry: 98,07 – 97,57
180 bodů: 3:5

Nedávno se konalo i mistrovství Evropy, kde překvapivě vyhrál Ross Smith. Ve finále zdolal svého jmenovce Michaela:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události