Vaněček vychytal další výhru New Jersey. Devils zvítězili podesáté v řadě

Noční program NHL nabídl hned devět zápasů a nejvíce se mluví o New Jersey Devils, které zvítězilo podesáté v řadě. Pod výhru nad Montrealem 5:1 se podepsal také brankář Vítek Vaněček, jenž zaznamenal 25 zákroků. Mezi střelce se v noci z Čechů zapsal pouze Radek Faksa z Dallasu.

Hokejisté New Jersey mají neskutečnou formu. V duelu s Montrealem zvítězili podesáté v řadě. Devils byli lepší už od úvodních minut, ale gólově svou převahu zužitkovali až ve druhé části, kdy se trefil Jack Hughes. O pár minut později navýšil Dougie Hamilton. Domácí Canadiens sice snížili, ale celek z Newarku i díky výbornému výkonu Vítka Vaněčka vyhrál 5:1. Český gólman zapsal hned 25 úspěšných zákroků.

Jediným Čechem, který se v noci dokázal prosadit, byl Radek Faksa z Dallasu. Ten proti Tampě Bay vyrovnal na 4:4 v 56. minutě, když využil zaváhání Sergačjova a střelou mezi Elliottovy betony oslavil svou první branku v sezoně. Tampa ale nakonec vyhrála 5:4 v prodloužení.

​Asistenci zaznamenali hned dva čeští hokejisté. Tomáš Hertl byl u gólu Sharks na 4:2. San Jose nakonec porazilo Vegas 5:2. Gólovou přihrávku si v dresu Detroitu připsal Filip Hronek, ale Red Wings nakonec padli na ledě Anaheimu 2:3 v prodloužení.

Noční výsledky NHL:

Buffalo Sabres – Vancouver Canucks 4:5 (1:2, 2:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. J. Skinner (Dahlin, Tuch), 24. J. Skinner (T. Thompson, Tuch), 32. Tuch (Power, T. Thompson), 53. Mittelstadt (Cozens, Krebs) – 9. Joshua (Aman, Lockwood), 10. Bear (Horvat, Garland), 21. E. Pettersson (Ekman-Larsson), 28. J. Miller (Horvat), 29. Horvat (Boeser, E. Pettersson).

Florida Panthers – Washington Capitals 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 6. Barkov, 24. Reinhart (Ekblad, M. Tkachuk), 48. Cousins (Forsling, M. Tkachuk), 57. Verhaeghe (Barkov, Montour), 59. Verhaeghe (M. Tkachuk, Barkov) – 36. D. Strome (Snively), 52. Carlson (E. Gustafsson, Mantha).

Montreal Canadiens – New Jersey Devils 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 30. Dadonov (Monahan, Savard) – 24. J. Hughes (Hamilton, Bratt), 27. Hamilton, 36. J. Hughes (Mercer), 53. Bratt (J. Hughes, Mercer), 60. Marino. Za hosty odchytal celý zápas Vítek Vaněček, který si připsal 25 zákroků, inkasoval jeden gól a úspěšnost měl 96,2 %.

Pittsburgh Penguins – Toronto Maple Leafs 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Rakell (Zucker, Malkin), 23. Crosby – 13. Tavares (Jo. Benn, Marner), 16. Marner (Rielly, Tavares), 21. Bunting (Matthews, Nylander), 40. Bunting (Holmberg, Matthews), 58. Nylander (Bunting, Rielly).

Tampa Bay Lightning – Dallas Stars 5:4 pr. (1:1, 2:2, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Colton (Naměstnikov, P. Myers), 25. Paul (Perry, Colton), 35. Stamkos (Cole, Killorn), 44. Cole (Paul, Killorn), 64. Killorn (Sergačjov, Stamkos) – 15. Marchment (J. Robertson, Hintz), 29. Pavelski (Heiskanen, Ja. Benn), 30. J. Robertson (Pavelski, Heiskanen), 56. Faksa.

Columbus Blue Jackets – Philadelphia Flyers 5:4 pr. (1:0, 1:2, 2:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Kuraly (Gavrikov, E. Robinson), 26. Jenner (J. Gaudreau, K. Johnson), 44. Jenner, 44. E. Robinson (Olivier, Bjork), 64. Gavrikov (Činachov, Sillinger) – 29. Hayes (Konecny, Laughton), 33. Cates N. (MacEwen, Tippett), 45. Seeler (Frost, Farabee), 50. Konecny (Cates N., Hayes).

Nashville Predators – Minnesota Wild 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Niederreiter (R. Johansen, Duchene), 13. Duchene (R. Johansen, Josi) – 41. F. Gaudreau (Zuccarello, Kaprizov).

Anaheim Ducks – Detroit Red Wings 3:2 pr. (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 18. McTavish (Henrique, Fowler), 60. Klingberg (Zegras, Fowler), 65. R. Strome (Zegras) – 8. Berggren (Hronek, Raymond), 40. Rasmussen (Perron, Sundqvist).

Vegas Golden Knights – San Jose Sharks 2:5 (1:0, 1:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 20. Eichel (Theodore, Stephenson), 36. Marchessault (Pietrangelo) – 29. Kunin (E. Karlsson, Sturm), 42. Nieto (Barabanov, Vlasic), 58. Meier (Couture, Barabanov), 59. Couture (Hertl, E. Karlsson), 60. Ferraro.