MS ve fotbale 2022

Rüdiger daruje všechny své výdělky z mistrovství dětem v Sierra Leone

Rüdiger daruje všechny své výdělky z mistrovství dětem v Sierra Leone
Obránce Realu Madrid Antonio Rüdiger | Zdroj: Profimedia

Fotbalový obránce Realu Madrid Antonio Rüdiger se rozhodl pro šlechetné gesto. Všechny peníze, které si vydělá na mistrovství světa věnuje na pomoc dětem v Sierra Leone. Z této africké země pochází jeho matka.

Antonio Rüdiger se vzdá všech svých výdělků z mistrovství světa v Kataru a pošle je na pomoc dětem do rodné země své matky. V Sierra Leone by peníze měly být použity na zaplacení jedenácti operací dětí.

Německý fotbalista dlouhodobě spolupracuje s organizací BigShoe, která pomáhá financovat drahé operace pro děti. 

V tomto případě, malí pacienti z Lunsaru, kde se narodila Rüdigerova matka, potřebují operaci kvůli vývojovým vadám nohy, které postihují děti třeba s dětskou obrnou. Toto postižení není problém jen z fyzického hlediska, ale děti se také stávají sociálně izolovanými, trpí šikanou a mají malou šanci získat práci a vést normální život.

Rüdiger už podpořil projekt v minulosti. "Bolí to, když vidím podmínky v jakých musí děti v Sierra Leone vyrůstat." Německému reprezentantovi je jasné, že tato pomoc je to nejmenší, co může ze své pozice privilegovaného fotbalisty udělat.

​"Dostal jsem v Německu šanci, kterou mnoho lidí ze Sierra Leone nedostane. Jsem vděčný za tu šanci a oceňuji moji privilegovanou situaci, je pro mě ctí pomáhat."

Související obsah

Rüdiger nepomáhá jen v Sierra Leone, zároveň také přispívá na sociální práci v Německu a při angažmá v Chelsea byl pravidelným návštěvníkem londýnských dětských nemocnic. Jako hráč Realu Madrid posílá své dresy dětem do rodné země své matky. 

V posledním zápase Ligy mistrů Real Madrid deklasoval Celtic:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události