MMA

Legendární Fedor má datum své derniéry. Na závěr si zabojuje o titul

Legendární Fedor má datum své derniéry. Na závěr si zabojuje o titul
Ruský zápasník Fedor Jemeljaněnko | Zdroj: Profimedia.cz

Těžko budete hledat muže, který toho pro bojové sporty udělal více. Legendárního Rusa Fedora Jemeljaněnka čeká poslední zápas jeho nadmíru nabité kariéry, svou cestu může uzavřít ziskem titulu. Popere se o něj na akci Bellator 290.

Fedor Jemeljaněnko je opravdová legenda světového MMA, ve svých 46 letech má za sebou již 46 zápasů a pouhých šest proher. V kleci se představuje od roku 2000, i když tam nějaké pauzy měl. 

Dlouhé měsíce se čekalo na zápas, který má být jeho poslední. Promotéři slibovali velkou bombu na závěr a ta nyní přichází. Rodák ze Staryje Oskolu se v únoru příštího roku utká o titul těžké váhy přední světové organizace Bellator. 

Související obsah

​Proti bude aktuální šampion Ryan Bader, který se s Fedorem utkal v roce 2019 a ruskou legendu vyřídil již v prvním kole. Mezitím si Američan připsal tři výhry, ale také dvě prohry s hvězdami polotěžké váhy – Corey Andersonem a Vadimem Němkovem. Naposledy Bader zdolal Cheicka Konga a obhájil titul. 

Bellator 290 se bude konat 4. února v kalifornském Inglewoodu a bude mít dva titulové zápasy, potvrzena je totiž obhajoba v polotěžké váze. Do akce půjde šampion Vadim Němkov, kterého čeká veterán UFC Yoel Romero. 

Fedor se naposledy představil v Bellatoru před více než rokem, tehdy v prvním kole zdolal Tima Johnsona:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události