MS ve fotbale 2022

MS v Kataru je tady! Představujeme tým Novy, který vás bude turnajem provázet

MS v Kataru je tady! Představujeme tým Novy, který vás bude turnajem provázet
Štěpán Sokol, Milan Štěrba, Vojtěch Tichava a Michal Jinoch | Zdroj: TV Nova

Každému utkání, které se odvysílá na obrazovkách TV Nova a Nova Action, bude předcházet zápasové studio, ve kterém bude moderátor a tři hosté z řad bývalých úspěšných českých reprezentantů. Mimo diskuzí se také můžete těšit na poutavé reportáže, které tematicky představí aktuální soupeře. Hlavním koordinátorem těchto studií je na Nově od července letošního roku Martin Kubičík

"Ke každému studiu vytvářím v součinnosti s moderátory scénář, témata, většinu příspěvků a celkovou dramaturgii. Jde nám primárně o to, aby se divák s námi cítil dobře a bavil se. Prvním předpokladem je, že před kamerami i za nimi jsou lidé, co milují fotbal. Úplně stejně naladění lidé totiž sedí u televize. A pro ně to děláme v první řadě," říká Kubičík, který se na současnou pozici propracoval z role klasického TV redaktora, kdy připravoval reportáže ze všech možných sportů.

I přesto, že se Kubičík nachází spíše za oponou všech událostí, můžete jeho tvář znát z pravidelných sestřihů odehraného dne Ligy mistrů. Prací na Nově si plní svůj sen, jelikož už od mladých let dělal vše pro to, aby se mohl jednou živit sportovní žurnalistikou.

"Od základní a střední školy jsem využil každé možnosti vyzkoušet i sebemenší aspekt této profese. Například zatímco mí vrstevníci chodili do tanečních a brali lekce autoškoly, já jsem po večerech a o víkendech mrzl na novojičínském zimáku a dělal reporty z amatérských hokejových soutěží pro web, které sem tam převzaly regionální noviny. Byla to cenná praxe, kdy jsem dělal své první chyby, zažil první odmítnutí rozhovorů, a de facto jsem si ověřil, že mě tento obor přitahuje čím dál víc," přiznává Kubičík, který svoji první práci v televizi dostal v roce 2007.

Martin Kubičík | Zdroj: TV Nova

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události