Devils pokračují v úžasné formě. New Jersey vyhrálo už podvanácté v řadě

Jesper Boqvist se raduje se spoluhráči ze vstřelené branky | Zdroj: Profimedia.cz

Forma hokejistů New Jersey je opravdu úchvatná. Devils vyhráli v evropském zápase týdne již podvanácté v řadě, na ledě Ottawy uspěli výsledkem 5:1. Svěřenci Lindyho Ruffa zvládli tak šesté venkovní utkání v Kanadě v řadě. Devils si tak vylepšili bodový úspěch a mají stejně bodů jako Boston.

Po dlouhé době se v brance New Jersey nepředstavil Vítek Vaněček, trenér Ruff mu dal odpočinek a do klece se tak postavil náhradník Akira Schmid. Hráčům týmu z Newarku to ale nakonec vůbec nevadilo. První gól dali Devils v přesilovce, z mezikruží se přesnou ránou prosadil poprvé v sezoně Erik Haula.

Navýšit mohl u branky McLeod, ale druhý gól nepřidal. To se povedlo o pár minut později Bastianovi, který se prosadil v brankovišti bekhendovým zakončením z dorážky. Hned v první minutě druhé třetiny dal již na 3:0 obránce Hamilton, ale vzhledem ke kopnutí branka neplatila.

New Jersey to ale nevadilo, o necelé tři minuty to 3:0 nakonec bylo. Jesper Boqvist totiž dostal do branky kotouč u pravé tyčky, opět tomu tak bylo z dorážky. Tento gól vyhnal z branky Antona Forsberga, kterého nahradil Cam Talbot.

​Právě Talbot pak sebral druhý gól Bastianovi, který zakončoval do odkryté části branky, ale úžasný zákrok kanadského hráče přivedl nejspíše k šílenství. Domácí celek se prosadil až ve 38. minutě, kdy se zakončením po ledě prosadil Derick Brassard. Pak Senators hráli přesilovku, ale nakonec inkasovali a zase prohrávali o tři branky. Trefil se Šarangovič, a to opět z dorážky.

Ve třetí třetině Ottawa nic moc nevymyslela a Michael McLeod pečetil výhru gólem do prázdné branky. Devils vyhráli podvanácté v řadě a přiblížili se k nejlepším sérií v historii NHL.

Ottawa Senators – New Jersey Devils 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 38. Brassard (Brännström, Giroux) – 8. Haula (Zetterlund, Severson), 16. Bastian (Wood, McLeod), 23. Boqvist (Šarangovič, Siegenthaler), 40. Šarangovič (Hischier), 58. McLeod