Fotbal

Obrovská rána pro fotbalové MS. Bude na něm chybět i nejlepší hráč planety

Obrovská rána pro fotbalové MS. Bude na něm chybět i nejlepší hráč planety
Karim Benzema | Zdroj: Profimedia

Skupina hráčů, kteří se kvůli zranění nebudou moci zúčastnit MS v Kataru, se stále rozrůstá. Tím nejnovějším se stal čerstvý držitel Zlatého míče Karim Benzema, který si na tréninku poranil levý stehenní sval. Informaci na sociálních sítích potvrdil i francouzský fotbalový svaz.

Karim Benzema bojuje se zraněním od poloviny září. Kvůli tomu poté nastoupil v LaLize pouze do šesti zápasů. Přestože v posledních dvou duelech chyběl, vypadalo to, že mistrovství světa stihne. Trenér Didier Deschamps jej zařadil do 26členné nominace. 

S francouzským týmem přímo v Kataru normálně trénoval, ale necelý den před oficiálním zahájením turnaje si svalové zranění obnovil. Trenér Deschamps si dal několik hodin na rozmyšlenou, co s tím, ale poté vydal finální rozhodnutí. "Je mi Karima strašně líto. MS v Kataru pro něj bylo hlavním cílem. Navzdory této smutné zprávě plně věřím svému týmu, že zvládne obrovskou výzvu, která nás čeká," řekl 54letý trenér před turnajem, kde budou jeho svěřenci obhajovat zlaté medaile. 

Související obsah

​Benzemu nyní čeká minimálně třítýdenní rekonvalescence. Smůla Karima Benzemy na mistrovství světa tak pokračuje. V roce 2010 se pozvánky nedočkal. O čtyři roky později byla Francie vyřazena už ve čtvrtfinále a na mistrovství světa v Rusku nedostal příležitost kvůli sporům s francouzskou federací. Ve 34 letech se tak možná jednalo o poslední možnost získat cenný kov z mistrovství světa. Kvůli zranění to nevyjde. 

Francie navíc v krátké době přišla o druhého špičkového útočníka. Kvůli poranění kolene do Kataru vůbec neodcestoval nejlepší bundesligový střelec Christopher Nkunku. Didieru Deschampsovi tak z útočné vozby zbyli Antoine Griezmann, Olivier Giroud, Kylian Mbappé, Ousmane Dembélé, Randal Kolo Muani, Kingsley Coman a Marcus Thuram. 

Podívejte se na reportáž Radka Mazala přímo z dějiště světového šampionátu:

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky

Speciál ms ve fotbale 2022
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události