MS ve fotbale 2022

Dlouhé nastavení mě na MS baví, snad to přijde i k nám do ligy, říká Frýdek

Dlouhé nastavení mě na MS baví, snad to přijde i k nám do ligy, říká Frýdek
Martin Frýdek starší | Zdroj: Profimedia

Na letošním světovém šampionátu se můžeme setkat s něčím, co do této doby nebylo příliš obvyklé. Rozhodčí poctivě měří čas, kdy se nehraje, a následně ho promítnou do nastavení. Není tak výjimkou, že se jednotlivá střetnutí natáhnou třeba o 15 minut. A nastolený trend se líbí i Martinu Frýdkovi staršímu, který doufá, že se to po mistrovství projeví i v české lize.

Například zápas mezi Anglií a Íránem byl v prvním poločase nastaven o 14 minut a druhý měl být o 10, ale nakonec také skončil ve 14. nastavené minutě. To je do této doby zatím nejdelší duel šampionátu. Druhým nejdelším duelem byl souboj mezi Walesem a USA, kde se hrálo celkem 104 minut. Přes 100 minut se hrálo i v duelech Nizozemska se Senegalem a také v zahajovacím zápase mezi Katarem a Ekvádorem.

"Čekal jsem, s čím rozhodčí a celá FIFA přijdou. Mně se to ale líbí a jsem spokojený," říká k dlouhému nastavení Martin Frýdek starší. Ten je za podobný systém radši, než kdyby se měl hrát čistý čas. "Co se týče čistého času, tak tím si nejsem úplně jistý. Přece jenom to není hokej. A nevím, co všechno by se muselo změnit. Dlouhé nastavení se mi moc líbí a je to za mě lepší," dodal v rozhovoru pro TN.cz Frýdek.

"Jsem rád, když je to o gól nebo je to vyrovnané. Mančafty jdou v tu chvíli na morál. Snaží se strhnout vítězství na svou stranu. Už se třeba k nám do ligy přeneslo, že rozhodčí nechávají volnější metr, takže bych byl rád, kdyby se k nám přeneslo i toto," přeje si Frýdek, který za českou a československou reprezentaci odehrál 37 utkání.

Související obsah

​​Někteří hráči si během šampionátu už stěžovali, že nastavení je příliš dlouhé, oni nemají síly a snadněji se mohou zranit. S tím ale rodák z Hradce Králové nesouhlasí. "Hráči říkají, že jsou unavení, ale já tomu moc nerozumím. Vždyť většina z nich má za sebou polovinu sezony. Za normálních okolností by za sebou měli celou sezonu, takže teď nemůžou být unavení. Zranění samozřejmě mohou přijít, až se hráči vrátí do klubů. Některé týmy totiž začínají už na konci prosince nebo na začátku nového roku," doplnil pětinásobný mistr se Spartou.

A jak je zatím se světovým šampionátem spokojený? "Mistrovství mě zatím baví. Jsem rád za překvapení. A turnaj alespoň není jednotvárný. Němci prohráli s Japonci a v úterý přišlo obrovské překvapení od Saúdské Arábie, která porazila Argentinu. Fotbaly jsou to zatím dobré a jsem zvědavý, jak to bude pokračovat. V tipovačce mi vyšlo finále na Brazílii s Belgií a jako vítěze jsem dal Belgičany," uzavřel Frýdek.

Na mistrovství není zatím nouze o překvapivé výsledky. Naposledy Japonsko porazilo Německo:

TN.cz

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky

Speciál ms ve fotbale 2022
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události